Serwis Hits Daily Double opublikował już finalne wyniki sprzedaży płyt za zeszły tydzień w Stanach Zjednoczonych. Obyło się bez większych zaskoczeń: zgodnie z przewidywaniami na szczyt wkracza powracająca po 15 latach Shania Twain, w pierwszej 5-tce znalazły się krążki Demi Lovato i Miley Cyrus.

W zeszłym tygodniu, 29 września, ukazały się trzy spore kobiece premiery. Swój piąty studyjny album wydała Shania Twain – wydawnictwo ‚Now’ to pierwszy krążek kanadyjskiej wokalistki od czasu wydanego w 2002 roku albumu ‚Up!’. Premierowe albumy zaprezentowały także piosenkarki młodego pokolenia – Demi Lovato oraz Miley Cyrus.  Wykonawczyni przeboju ‚Sorry Not Sorry’ wypuściła płytę ‚Tell Me You Love Me’, podczas gdy Miley wydała zwiastowany przez singiel ‚Malibu’ album ‚Younger Now’. Znane są już finalne wyniki każdej ze wspomnianych Pań.

Na pierwszym miejscu wedle HDD w tym tygodniu uplasowała się Shania Twain z albumem ‚Now’. Płyta w ciągu pierwszych 7 dni od premiery rozeszła się w ilości 134,376 tys. sztuk. To nie pierwszy numer 1 Twain w Stanach Zjednoczonych: poprzednio do szczytu zestawienia najpopularniejszych płyt na tamtejszym rynku dotarło wydane w 2002 roku ‚Up!’, które w samych Stanach Zjednoczonych przekroczyło pułap 5.5 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Znacząco gorzej poradziły sobie nowe wydawnictwa Demi Lovato oraz Miley Cyrus. Krążek ‚Tell Me You Love Me’ zgodnie z danymi przekazanymi przez Hits Daily Double był w tym tygodniu 3. najchętniej kupowaną płytą w Stanach Zjednoczonych. Szósta studyjna płyta Lovato została sprzedana w ilości 73,062 sztuk, co było wynikiem gorszym od albumu Twain oraz – znajdującej się na 2. miejscu – składanki ‚Greatest Hits’ z repertuaru Toma Petty’ego (74,023, 2. miejsce). Sprzedaż dyskografii Petty’ego została pobudzona w wyniku śmierci rockmana – wokalista  Tom Petty and the Heartbreakers zmarł 2 października bieżącego roku. Wynik nowego albumu Lovato jest słabszy niż rezultaty osiągnięte w debiutanckim tygodniu przez poprzednie trzy albumy piosenkarki: wydany w 2015 roku album ‚Confident’ mógł liczyć na sprzedaż na pułapie 98 tys., krążek ‚Demi’ na 110 tys., zaś płyta ‚Unbroken’ w swym pierwszym tygodniu rozeszła się w ilości 97 tys. sztuk.

‚Younger Now’ Miley Cyrus debiutuje na 5. miejscu, tuż za wspomnianą trójką oraz za albumem ‚The Bigger Artist’ rapera A Boogie With Da Hoodie. Nowy krążek wokalistki finalnie rozszedł się w ilości 46,821 tys. sztuk. To znaczący spadek w porównaniu do wydanego w 2013 roku ‚Bangerz’ oraz pochodzącego z 2010 roku ‚Can’t Be Tamed’. Krążki te odpowiednio debiutowały z ilością 270 tys. oraz 102 tys. egzemplarzy. Recenzję ‚Younger Now’ możecie przeczytać TUTAJ.


Miley Cyrus ‚Younger Now’ : bez muzycznych wstrząsów, bez dziewczyny z ‚Bangerz’ [recenzja]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here