Muzułanscy fani Rihanny są oburzeni. Podczas najnowszego pokazu Savage x Fenty została użyta piosenka, która zawierała słowa zaczerpnięte ze świętego islamskiego tekstu.

W miniony piątek na platformie Amazon Prime zadebiutował film z najnowszego pokazu bielizny marki Savage x Fenty, która należy do Rihanny. Show zachwyciło internautów. Chwalono wizualizacje, choreografię oraz zaprezentowanie różnorodności w kolorze skory, budowie ciała, płci i pochodzeniu. Co więcej Rihanna przygotowała kilka niespodzianek dla widzów – oprócz gościnnych występów gwiazd showbiznesu, takich jak chociażby Normani, Lizzo, Bella Hadid i Paris Hilton, podczas pokazu usłyszeć można bylo także fragment nowej pisenki barbadoskiej wokalistki, o czym pisaliśmy TUTAJ

Niestety jeden z segmentów pokazu wywołał niemałą kontrowersję wśród muzłumanskiej społeczności. Chodzi dokładnie o moment, w którym modelki prezentujące bieliznę tańczyły do ​​kawałka „Doom” londyńskiej producentki Coucou Chloe. Piosenka wydana w 2017 roku, zawiera fragmenty hadisów opowiadających o końcu świata i dniu sądu.

Hadis, będący zapisem wypowiedzi i czynów Proroka Mahometa i jego najbliższych towarzyszy, jest uważany za niezwykle święty dla muzułmanów i pod względem autorytetu ma drugorzędne znaczenie tylko w stosunku do Koranu.

Rihanna opublikowała dzisiaj na swoim instastories oficjalne przeprosiny. „Chciałbym podziękować społeczności muzułmańskiej za zwrócenie uwagi na ogromne niedopatrzenie w naszym Savage x Fenty Show, które było nieumyślnie obraźliwe, co ważniejsze, chciałabym was przeprosić za ten poważny, ale nieintencjonalny błąd”. W swojej wypowiedzi Rihanna zaznaczyła, że nie chciała lekceważyć religii. „Rozumiemy, że skrzywdziliśmy wielu naszych muzułmańskich braci i sióstr i jestem tym niesamowicie przybita! Nie bawię się brakiem szacunku dla Boga ani żadnej religii, dlatego użycie tej piosenki w naszym projekcie było całkowicie nieodpowiedzialne! Idąc dalej, upewnimy się, że nic takiego już się nie powtórzy. Dziękuję za przebaczenie i zrozumienie, Rih.” – napisała.

W odpowiedzi na wiadomosć jednego ze swoich fanów Rihanna dodała jeszcze, że zamierza edytować tę scenę. O tym saym poinformowało także oficjalne konto Fenty Beauty na Instagramie zapewniając, że pracują nad zastąpieniem użytej muzyki innym utworem.

Rihanna podzieliła się fragmentem całkowicie nowej piosenki

Premiera filmu dokumentalnego o Rihannie już w przyszłym roku

Rihanna o „R9”: „Nie zamierzam wydawać nowej muzyki tylko dlatego, że ludzie jej pragną”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here