W lipcu tego roku, do sprzedaży trafił album ze ściężką dźwiękową do kolejnej wersji kultowego już filmu animowanego – „Król Lew”. Na płycie znalazła się między innymi kompozycja „Spirit” od Beyonce. W najnowszym wywiadzie, Elton John zdradził, co sądzi o całym wydawnictwie.

„Król Lew” to bez wątpienia jedna z najbardziej kultowych animacji w dziejach kina. Nic dziwnego, że w 2019 roku doczekaliśmy się jej remake’u. Produkcję promowały dwa krążki muzyczne: oficjalny soundtrack oraz The Lion King: The Gift, którego producentką była Beyonce. Wokalistka podkładała również głos jednej z głównych postaci – lwicy Nali.

W najnowszym wywiadzie dla brytyjskiego „GQ”, producent oryginalnego soundtacku z 1994 roku – brytyjski wokalista i kompozytor Elton John zdradził, co sądzi o projekcie z tego roku. Legendarny muzyk przyznał, że nie należy do fanów premierowego materiału i wytknął brak sukcesu na listach przebojów.

„Nowa wersja „Króla Lwa” to wielkie rozczarowanie. (…) Muzyka była bardzo istotną częścią oryginału, a w nowym filmie nie miała takiego samego wpływu. Cała magia i zabawa przepadły. Album ze ścieżką dźwiękową nie był nawet blisko osiągnięcie takiego sukcesu, jakim cieszył się oryginał 25 lat temu, stając się najchętniej kupowanym krążkiem roku. Wypadł z list przebojów naprawdę szybko, pomimo wielkiego sukcesu samego filmu” – powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here