Po 4 latach od premiery debiutanckiego albumu 22-letnia uczestniczka show X Factor została wyrzucona ze swojej dotychczasowej wytwórni Syco. Jak podaje większość brytyjskich portali decyzja ta spowodowana była ciągłymi opóźnieniami w wydaniu kolejnego krążka.


Chyba nikt nie spodziewał się, że właśnie w taki sposób potoczy się kariera 22-letniej Elli Henderson. Artystka ma na swoim koncie przebój ‘Ghost’, który dotarł do pierwszego miejsca listy przebojów w Wielkiej Brytanii, a jej debiutancki album ‘Chapter One’ osiągnął status platynowego. Według informacji zawartych w artykule ‘The Sun’ szefowie wytwórni Syco zrezygnowali ze współpracy z podopieczną. Jako główny powód wymienia się ciągłe opóźnienia związane z nagraniem i wypuszczeniem na rynek kolejnego krążka.

„Życzymy Elli wszystkiego, co najlepsze na przyszłość i dziękujemy za jej ogromnie udany wkład przez te wszystkie lata” powiedział jeden z rzeczników wytwórni popularnemu brytyjskiemu tabloidowi.

„Ella była niesamowitym talentem dla Syco. Wszyscy odczuli jednak, że nadszedł czas na zmianę kierunku. (…) Minęły cztery lata, odkąd wydała swój ostatni album i tak się zaczęło” dodał kolejne.

Redaktorzy ‚The Sun’ powołali się również na inne źródło, które mówi, że pozostali podopieczni Syco mogą podzielić los Elli Henderson na skutek planowanych przez zarząd „wiosennych czystek”.

„Aktualnie dzieje się tam coś związanego z wiosennymi porządkami, szefowie przyglądają się wszystkim obecnym artystom. Każdego roku zbierają się i upewniają, czy są oni tam, gdzie chcieliby, żeby byli. W tym roku pojawiły się pogłoski, że pozostali artyści również mogą zostać ponownie rozważeni, dlatego w tym momencie jest tam wielu zaniepokojonych [swoim losem] ludzi powiedziano.

21-letnia Ella Henderson szerszej publiczności stała się znana dzięki występowi w brytyjskiej wersji programu The X Factor, gdzie ostatecznie zajęła szóste miejsce. Brak zwycięstwa w programie nie przeszkodził wokalistce w wydaniu autorskiego materiału – debiutancki krążek Elli zatytułowany ‘Chapter One’ ukazał się w październiku 2014 roku i hucznie wkroczył na szczyt brytyjskiego zestawienia najpopularniejszych płyt sprzedając się po dzień dzisiejszy w ilości przekraczającej 400 tys. egzemplarzy.