Ed Sheeran to bez wątpienia jedna z największych gwiazd muzyki popularnej. Każdy jego album z miejsca dociera na szczyty światowych list przebojów, a bilety na koncerty rozchodzą się w ekspresowym tempie. Po zakończeniu trasy „Divide Tour”, wiemy, że pobił on dwa wielkie rekordy.

W sierpniu tego roku, Ed Sheeran zakończył trwającą ponad dwa lata trasę koncertową „Divide Tour”, w ramach której dwukrotnie wystąpił przed polską publicznością. Na scenie w Chanty Park, brytyjski gwiazdor zdradził między innymi, że zamierza zawiesić karierę przynajmniej na 18 miesięcy.

„Jak zapewne wiecie, bądź nie, jestem w trasie Divide od ponad dwóch lat i to jest ostatni koncert. Jest w tym coś słodko-gorzkiego. Uwielbiam to, że jesteście tutaj wszyscy, i że kończymy akurat w Ipswich. To prawdopodobnie mój ostatni koncert na jakichś 18 miesięcy” – powiedział wówczas.

Początek jego urlopu to idealny czas na świętowanie. Wykonawca przeboju „Shape Of You” pobił aż dwa wielkie rekordy. W trakcie swojego tournée, Ed Sheeran zarobił aż 775,6 milionów dolarów, co daje mu pierwsze miejsce na liście najbardziej dochodowych tras koncertowych w historii muzyki. Wcześniej to zaszczytne miejsce zajmował zespół U2. Co więcej, „Divide Tour” to również trasa, na której bawiła się największa liczba osób. Podczas 255 koncertów, Brytyjczyka przyszło zobaczyć i posłuchać blisko 9 milionów osób! Tym samym, wokalista również pobił należący do U2 i ich „360 Tour” rekord.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here