Tegoroczne nominacje do Grammy Awards wzbudziły całkiem sporo kontrowersji. Wśród najważniejszych kategorii (album roku, piosenka roku, nagranie roku) zabrakło bowiem m.in. Eda Sheerana, który pod względem komercyjnym bezapelacyjnie królował w 2017 roku. Brytyjczyk zabrał głos w sprawie.


luvpop_700x200

KLIKNIJ i SPRAWDŹ WIĘCEJ!


Ed Sheeran w tym roku nominowany jest jedynie w dwóch kategoriach do najważniejszych statuetek w przemyśle muzycznym (‚Shape of You’ – najlepsze popowe solowe nagranie, ‚Divide’ – najlepszy popowy album). Jednocześnie wykonawca przeboju ‚Perfect’ pominięty został przez Akademię przy układaniu nominowanych do wspomnianych wyżej najważniejszych kategorii Grammy Awards. Brytyjczyk zapytany o to, czy jest rozczarowany nominacjami do tegorocznych GA wyznał, że nie jest i rozumie z czego wynika jego pominięcie. 

Jest bardzo oczywista przyczyna tego, co się stało i jest większa ode mnie, naprawdę dużo większa niż ja. To coś, co musiało się wydarzyć, to w ten sposób ten rok miał się zakończyć” wyznał tajemniczo Sheeran.

Wiesz co, nie umieram z tego powodu, to nie tak, że nigdy więcej nie zostanę nominowany do Grammy. Uzyskałem już dwie nominacje (w tym roku). (…) Dotarłem do 1 miejsce w Spotify, do 1 miejsca na Billboardzie i już zaraz uzyskam swój drugi numer 1 w amerykańskim Hot100, więc mam dużo więcej rzeczy, które to równoważą” dodał Brytyjczyk.

Statuetki Grammy Awards zostaną rozdane juz 28 stycznia w nowojorskim Madison Square Garden.