Spotify opublikowało tegoroczny ranking najpopularniejszych utworów, albumów i artystów w 2017 roku. Okazuje się, że w ciągu ostatnich 12-nastu miesięcy w serwisie streamingowym triumfował brytyjski wokalista Ed Sheeran, którego muzyka cieszyła się największą popularnością.

Brytyjczyk Ed Sheeran jest najczęściej streamowanym wokalistą w 2017 roku na świecie. Wokalista pozostaje również artystą z największą ilością streamów w Spotify na liczniku (45 milionów miesięcznie). Triumfy świeci także ostatni krążek 26-letniego piosenkarza: płyta ‚Divide’ jest najczęściej odtwarzanym albumem w Spotify w 2017 roku z blisko 3.1 miliarda streamów na koncie. Gigantyczny sukces odniósł także lead-singiel z projektu – ‚Shape of You’ stało się największym sukcesem w gigancie streamingowym (ponad 1.4 miliarda streamów).

Nie ma żadnych wątpliwości, że rok 2017 był rokiem Eda Sheerana, a my jesteśmy zachwyceni, że tak wiele milionów muzycznych fanów odkryło, słuchało i dzieliło się jego muzyką na Spotify. Gratulacje dla Eda z powodu tego niesamowitego osiągnięcia.” oświadczył Stefan Blom, Chief Content Officer Spotify.

W ścisłej czołówce najczęściej streamowanych artystów w 2017 roku plasuje się również Drake, The Weeknd, Kendrick Lamar i The Chainsmokers.

Most Streamed Artists
Ed Sheeran
Drake
The Weeknd
Kendrick Lamar
The Chainsmokers

Most Streamed Male Artists
Ed Sheeran
Drake
The Weeknd
Kendrick Lamar
Daddy Yankee


Sam Smith ‚The Thrill of It All’: głos przesiąknięty bólem złamanego serca [RECENZJA]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here