W styczniu 2020 roku na Twitterze trendował hashtag #DuaLipaIsOverParty po tym, jak po rozdaniu nagród Grammy Dua Lipa wzięła udział w after-party zorganizowanym przez Lizzo w klubie ze striptizem. Po blisko roku gwiazda odniosła się do tego zdarzenia na łamach „Rolling Stone”.

Dua Lipa jest gwiazdą najnowszego numeru magazynu „Rolling Stone”. Poza sesją zdjęciową, w numerze znalazł się obszerny wywiad z artystką, w którym odniosła się ona między innymi do krytyki, jaka spadła na nią, Lizzo i Lil Nasa X’a po tym, jak do sieci przedostały się zdjęcia z after-party zorganizowanym w nocnym klubie w styczniu 2020 roku. Internauci skrytykowali wówczas wokalistkę za zdjęcia, na których widać, jak wkłada pieniądze za bieliznę pracujących w klubie tancerek. Gwieździe zarzucono, że nie jest feministką. Na łamach „Rolling Stone” gwiazda wyjaśniła zajście sprzed roku.

„Wydaje mi się, że jeśli jesteś feministką, to musisz wspierać kobiety we wszystkich dziedzinach pracy. Musimy wspierać pracownice seksualne, musimy wierzyć, że ta praca jest ich wyborem, do którego mają prawo. To trochę hipokryzja, gdy ludzie wybierają, jak będą wspierać kobiety i kiedy im to pasuje. To kolejna forma mizoginizmu, która pochodzi od teorii męskiego spojrzenia” – odpowiedziała.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Rolling Stone (@rollingstone)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here