Dua Lipa została pozwana za udostępnienie na Instagramie zdjęcia, które zrobił jej paparazzo. Agencja, dla której pracował, żąda od artystki 150 tys. dolarów zadośćuczynienia za naruszenie praw autorskich.

W lutym 2019 roku Dua Lipa opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, jakie jeden z paparazzi zrobił jej na lotnisku Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku. Będąca właścicielem zdjęcia agencja Integral Images skierowała do kalifornijskiego sądu pozew, w którym oskarżyła artystkę o naruszenie praw autorskich. Jak można w nim przeczytać, prawnik agencji fotograficznej uważa, że gwiazda powinna zapłacić karę w wysokości 150 tys. dolarów, ponieważ profil na Instagramie jest przez nią wykorzystywany jako narzędzie marketingowe.

„Konto jest monetyzowane w taki sposób, że zawiera treści przyciągające uwagę kolejnych obserwujących, którzy za pośrednictwem linka bądź reklamy konsumują i spieniężają treści pozwanej, przez co ona czerpie z tych działań zyski” – można przeczytać.

Według danych udostępnionych przez US Copyright Office firma Integral Images złożyła wniosek o rejestrację praw autorskich do zdjęć, a te zostały określone 20 lutego 2021 roku, czyli po wpisie Lipy na Instagramie. Fotografia, która zniknęła już z profilu artystki, przedstawiała ją stojącą w kolejce, ściskającą swój bilet lotniczy oraz paszport w za dużym kapeluszu.

„Będę żyć pod wielkimi, puchatymi kapeluszami aż do odwołania” – napisała w opisie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here