Brytyjska wokalistka zaprezentowała kilka dni temu swój najnowszy album „Future Nostalgia”. Wśród zamieszczonych na nim piosenek znalazł się kawałek „Boys Will Be Boys”, o którym Dua Lipa opowiedziała w najnowszym wywiadzie.

Dua Lipa nie przestaje promować swojego drugiego albumu studyjnego „Future Nostalgia”. Wskutek wycieku premierowego materiału, album ukazał się na tydzień wcześniej, niż planowano, czyli 27 marca. Krążek zbiera znakomite recenzje, a według wstępnych prognoz, zadebiutuje na 5. miejscu notowania Billboard 200. W wywiadzie dla „The Sunday Times”, artystka wypowiedziała się na temat inspiracji do stworzenia kawałka „Boys Will Be Boys”.

„Od dzieciństwa wmawiano nam, że zachowanie chłopców wobec nas jest całkowicie normalne. To jak z pościgiem za pocałunkiem. Dziewczynki są przerażone, że w tak młodym wieku całują się z chłopcem. Uciekają, bo nie chcą się pocałować. Chichoczą, ponieważ jest to dla nich niewygodne. Masz, k**wa, siedem lat, a nauczyciele nic nie robią, bo to tylko zabawa. I trudno jest zmienić swoje postępowanie, gdy żyjesz w takim schemacie myślenia. Jeśli mówilibyśmy o tym w szkołach, miałoby to duży wpływ na społeczeństwo” – przyznała.

Dua Lipa odniosła się również do sytuacji kobiet w branży muzycznej. W mocnych słowach, wokalistka stwierdziła, że w branży także widoczne są dysproporcje.

„Wokalistom popowym poświęca się dużo mniej uwagi. Doskonałym przykładem sposobu, w jaki porównuje się kobiety z mężczyznami, jest opisywanie jej, kiedy zakłada szorty. „Wystawia długie nogi na pokaz!”. Czuję, że jestem tu, gdzie jestem, ponieważ chcę robić muzykę, ale kiedy ludzie piszą o mnie takie artykuły, odbierają mi tym mój talent i sprawiają, że ​​czuję się, jakbym była rzeczą. Obiektem. Ludzie lubią po prostu uprzedmiotawiać kobiety”.

„Krytyka online może sprawić, że poczujesz się, jakbyś nie był wystarczająco dobry, więc denerwowałam się tym. Czułam się jak wylęgarnia nienawiści i przestałam być dumna z moich osiągnięć. Zamiast czuć, że coś jest niesamowite, poczułam, że nie jestem tego warta… Musimy chronić nasze zdrowie psychiczne. Chciałabym, aby zarządcy mediów społecznościowych uczynili te miejsca bezpieczniejszymi” – dodała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here