Dua Lipa ponownie wypowiedziała się na temat swojego drugiego albumu. 22-letnia gwiazda zdradziła, że na jej nowym krążku znajdziemy piosenki dotykające tematu m.in. emocjonalnej manipulacji.


dualipa


Odnosząca sukcesy wokalistka w wywiadzie dla brytyjskiego GQ wypowiedziała się na temat swojego drugiego albumu, następcy debiutanckiego krążka ‚Dua Lipa’. 

Jest bardzo w stylu tańcz-i-płacz. To popowy album, przy którym będziesz mógł tańczyć, ale zawiera też dużo smutnych utworów.” mówi Dua. „Piosenki są o bólu serca, są też o przechodzeniu czegoś w rodzaju emocjonalnej manipulacji.”

To trochę do bani, że tego typu rzeczy pobudzają moją kreatywność, ale szczęśliwe rzeczy jakoś nie są w stanie zrobić tego samego.” dodała.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Dua wypowiada się na temat następcy swojego fonograficznego debiutu. Uprzednio wokalistka temat ten poruszyła w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone.

Chcę, żeby nadal był popowy, ale także, żeby zmierzał troszkę bardziej w kierunku piosenek pełnych emocji. Mój głos trochę sam mnie prowadzi do takiego gatunku.” wyznała wówczas wokalistka.

Dua zdradziła, że do jej aktualnych inspiracji należy muzyka Prince’a, nowy krążek Francis and the Lights, a także brzmienia grupy Outkast. Brytyjka potwierdziła również, że nad swoim nowym albumem pracuje z Markiem Ronsonem oraz Maxem Martinem.

Spędziłam tydzień z Maxem i to było pierwszy raz, kiedy czułam, że jest dużo więcej sposobów na rzeczy, o których piszę. Najpierw z nim układasz melodię, słuchasz w kółko i mówisz: „może powinniśmy to zmienić”. dodała Dua. „Nie możesz używać tych samych słów zbyt często, obok siebie. I nie wszystko może zaczynać się na raz, bo nie będzie już tak interesujące. Zagrałam mu trochę rzeczy, które zrobiłam podczas pobytu na Jamajce i powiedział: „Mogłabyś to wszystko uprościć. Po prostu powtórz to dwa razy. Ułatw to słuchaczowi.”

Przypomnijmy, że dyskografię Duy zamyka wydany w czerwcu album ‚Dua Lipa’, z którego pochodzą m.in. single ‚New Rules’ i ‚IDGAF’.