Dua Lipa jest jedną z gwiazd nowego wydania magazynu Rolling Stone. W wywiadzie Brytyjka zdradziła m.in. że aktualnie nad swoją muzyką pracuje z Maxem Martinem oraz Markiem Ronsonem.


Odnosząca sukcesy wokalistka w wywiadzie dla Rolling Stone wypowiedziała się na temat swojego drugiego albumu, następcy debiutanckiego krążka ‚Dua Lipa’.

Chcę, żeby nadal był popowy, ale także, żeby zmierzał troszkę bardziej w kierunku piosenek pełnych emocji. Mój głos trochę sam mnie prowadzi do takiego gatunku.” wyznała wokalistka.

Dua także zdradziła, że do jej aktualnych inspiracji należy muzyka Prince’a, nowy krążek Francis and the Lights, a także brzmienia grupy Outkast. Dodatkowo, Brytyjka wyznała, że nad swoim nowym albumem pracuje z Markiem Ronsonem oraz Maxem Martinem.

Spędziłam tydzień z Maxem i to było pierwszy raz, kiedy czułam, że jest dużo więcej sposobów na rzeczy, o których piszę. Najpierw z nim układasz melodię, słuchasz w kółko i mówisz: „może powinniśmy to zmienić”. dodała Dua. „Nie możesz używać tych samych słów zbyt często, obok siebie. I nie wszystko może zaczynać się na raz, bo nie będzie już tak interesujące. Zagrałam mu trochę rzeczy, które zrobiłam podczas pobytu na Jamajce i powiedział: „Mogłabyś to wszystko uprościć. Po prostu powtórz to dwa razy. Ułatw to słuchaczowi.”

Przypomnijmy, że dyskografię Duy zamyka wydany w czerwcu album ‚Dua Lipa’, z którego pochodzą m.in. single ‚New Rules’ i ‚IDGAF’.