Ogromne tłumy ludzi wychodzą od kilku dni na ulice małych i dużych miast w ramach protestu przeciwko zamianom w prawie dotyczącym aborcji. Sytuacją w Polsce interesują się nie tylko zagraniczne media, ale również zagraniczni artyści, którzy wykorzystują swoje zasięgi w mediach społecznościowych do nagłaśniania obecnej sytuacji. 

Coraz więcej gwiazd światowego formatu wspiera Strajk Kobiet. Dwa dni temu infografika  opisująca wydarzenia z ostatnich kilku dni została opublikowana przez Miley Cyrus na instagramowym profilu jej fundacji Happy Hippie Foundation oraz udostępniona na instastories piosenkarki. Dzisiaj dodany przez nią post został podany dalej przez jej koleżankę po fachu i jedną z najbardziej popularnych obecnie artystek – Duę Lipę.

Dua jest kolejną gwiazdą, która okazała swoje wparcie polskim kobietom. Wokalistka udostępniła na swoim instastories grafikę stworzoną przez adminów polskiego konta @cielsene i poinformowała swoich fanów o wydarzeniach mających obecnie miejsce w naszym kraju, a także podała nazwy organizacji, które walczą z zaostrzaniem aborcji w Polsce.

Oprócz Miley i Duy swój głos do tej pory zabrali m.in. Zara Larsson, Anne-Marie, Yungblud, wokalista zespołu Years & Years Olly Alexander, Melanie Martinez, Rina Sawayama oraz brat Billie Eillish Finneas.

Miley Cyrus wspiera Strajk Kobiet! Poinformowała fanów o sytuacji w Polsce

Zagraniczne gwiazdy wspierają Strajk Kobiet w Polsce

Kayah i Julia Wieniawa wsparły strajk kobiet podczas finału programu „Taniec z Gwiazdami”

Miley Cyrus i Dua Lipa na planie wspólnego teledysku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here