W ostatnich dniach DaBaby znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak podczas jednego z koncertów rzucił w stronę publiczności homofobiczne hasła. Dua Lipa wydała w tej sprawie oświadczenie.

Dua Lipa i DaBaby to jedno z najgorętszych połączeń tego roku. Hit „Levitating” stale utrzymuje się w TOP Billboardu, zatem nikogo nie powinien dziwić fakt, że fani piosenkarki domagali się, by zabrała ona głos w sprawie zachowania rapera.

Podczas jednego z ostatnich koncertów DaBaby posłał w stronę publiczności homofobiczne komentarze. Artysta powielił krążący od lat krzywdzący społeczność LGBT+ stereotyp, jakoby jej reprezentanci byli najczęstszymi nosicielami wirusa HIV.

„Jeśli nie przyszedłeś tu dzisiaj z HIV, AIDS lub żadną z tych śmiertelnych chorób przenoszonych drogą płciową, przez które umrzesz w ciągu dwóch/trzech tygodni, zapal latarkę w telefonie Dziewczyny, jeśli wasze ci*ki pachną czystą wodą, zapalcie latarkę w swoim telefonie! Chłopaki, jeśli nie ssiecie k****a na parkingu, zapalcie latarki!” – wykrzyczał.

Dua Lipa odniosła się do słów swojego kolegi za pośrednictwem Instagrama.

„Nie poznaję człowieka, z którym pracowałam. Wiem, że moi fani wiedzą, gdzie leży moje serce i że jestem w 100% ze społecznością LGBT. Musimy razem walczyć ze stygmatyzacją i ignorancją wokół HIV i AIDS” – napisała.

Rapera skrytykował także Elton John. Legendarny muzyk, który nie kryje, że jest gejem, opublikował na swoim Instagramie szereg faktów dotyczących zakażenia wirusem HIV.

„To podsyca stygmatyzację i dyskryminację i jest przeciwieństwem tego, czego nasz świat potrzebuje do walki z epidemią AIDS” – napisał.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here