Od momentu swojego debiutu Drake z powodzeniem pobija rekordy na licznych listach przebojów, w tym tych tworzonych przez „Billboard”. Po latach komercyjnych sukcesów słynny magazyn uhonorował go pierwszym miejscem na liście Top Artists of 2010s.

Muzyczna dominacja Drake’a w minionej dekadzie zapewniła mu najwyższe wyróżnienie przyznawane na podstawie aktywności na listach Billboard Hot 100 i Billboard 200, a także danych z mediów społecznościowych i przychodów z tras koncertowych na przestrzeni dekady. 34-letni artysta dołączył do takich wielkich gwiazd jak Mariah Carey i Eminem, którzy triumfowali w odpowiednio dekadach 90 i 00.

W latach 2010tych raper aż 9 razy triumfował na szczycie zestawienia Billboard 200 prezentującym najlepiej sprzedające się albumy w USA, po raz pierwszy ze swoim debiutanckim albumem studyjnym „Thank Me Later”, a ostatnio królował z „Care Package” z 2019 roku. W tym okresie zdobył również sześć numerów 1. na Hot 100. Drake na koncie ma również liczne rekordy na listach przebojów, w tym największą liczbę piosenek w Top 10 na Billboard Hot 100 (45) i łączną liczbę wszystkich piosenek, które pojawiły się w tym zestawieniu (232).

Drake statuetkę za Artist of the Decade odebrał podczas wczorajszej gali Billboard Music Awards 2021 w Los Angeles. Raper na scenę wyszedł ze swoim trzyletnim synem Adonisem, któremu zadedykował tę nagrodę. Chłopiec, podczas ich pierwszego wspólnego wystąpienia publicznego, trzymał się blisko swojego taty, gdy ten wygłaszał przemówienie.

Prestiżową statuetkę Artist of the Decade Award wręczyli Kanadyjczykowi jego rodzina i zespół. Przemówienie Drake’a oraz nagranie całego wystąpienia poniżej.

Nagrody magazynu „Billboard” rozdane. Sprawdź laureatów Billboard Music Awards 2021

Drake po bardzo długiej przerwie powrócił na pierwsze miejsce w zestawieniu Billboard Artist 100

Drake pierwszym artystą z 50 miliardami streamów w Spotify

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here