Po raz ostatni Drake przewodził zestawieniu w sierpniu 2018. Czemu zawdzięcza on aż taki skok?

Jego dominacja na liście Billboard Artist 100 zaczęła się od wielkiego skoku, który zaliczył aż z 17 miejsca. Obecnie jest on czołowym aktorem muzycznym w USA w 32 tygodniu zestawień muzycznych. Co więcej – pojawił się on także na 1, 2 i 3 miejscu na liście Billboard Hot 100 – jest to historyczny wynik, którego jeszcze w historii owych zestawień nie było jeśli chodzi o karierę solowego artysty.

Nowe utwory Drake’a „What’s Next”, „Wants and Needs” (z udziałem Lil Baby) i „Lemon Pepper Freestyle” (z udziałem Ricka Rossa) pojawiają się obecnie odpowiednio na numerach 1, 2 i 3 na liście Hot 100, a to zapewnia artyście historyczną deklasacje rywali. Dołącza również do The Beatles i Ariany Grande, którzy jako jedyni jednocześnie na przestrzeni swojej kariery takie miejsca zajęli.

Drake może pochwalić się także największą liczbą tygodni na szczycie Artist 100 wśród artystów płci męskiej. Artist 100 mierzy aktywność wykonawców według kluczowych wskaźników konsumpcji muzyki, sprzedaży albumów i utworów, transmisji radiowych, transmisji strumieniowych i interakcji z fanami mediów społecznościowych.

Most Weeks at No. 1 on the Artist 100
46, Taylor Swift
32, Drake
21, The Weeknd
16, BTS
15, Ariana Grande
14, Post Malone
12, Justin Bieber
10, Adele
10, Billie Eilish

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here