Wczorajsza śmierć Pawła Adamowicza wywołała w mediach dyskusję na temat nienawiści i jej fatalnych konsekwencji. Jedną z gwiazd, które zareagowały niemalże natychmiast po przykrym doniesieniu była Doda. Dziś artystka poszła o krok dalej i wyszła z inicjatywą zorganizowania koncertu przeciwko hejtowi.

Wiadomość o ataku, a następnie śmierci Pawła Adamowicza mocno poruszyła artystów, którzy postanowili wykorzystać swoje zasięgi na wyrażenie smutku oraz niedowierzania zaistniałą sytuacją. Na wieść o zaatakowaniu prezydenta Gdańska, również Doda umieściła emocjonalny wpis, w którym nawiązała do nienawiści jako zjawiska, z którym codziennie muszą mierzyć się osoby publiczne.

„To dopiero początek. Ludzie sami na siebie nakręcili spiralę nienawiści i ludzie powinni ją zatrzymać. Ataki medialne i hejt już dawno przekroczyły wszelkie granice. Wczoraj również życia. (…) Artystom powtarzają: chcesz pracować, musisz być gruboskórny. Żaden człowiek nie ma tak grubej skóry, której nie przebije nóż. (…) Jestem artystką i co tydzień wychodzę na scenę i nadal pragnę to robić bez strachu” – napisała na Instagramie.

Dziś za pośrednictwem funkcji Instagram Stories, wokalistka podzieliła się z fanami pomysłem zorganizowania specjalnego koncertu przeciwko nienawiści. W przedsięwzięciu mogą wziąć udział wszyscy artyści, których wy, fani, możecie zachęcić poprzez oznaczanie ich w komentarzach pod postem Dody, bądź wysyłanie im linków z informacją. Gwiazda zaproponowała już uczestnictwo Edycie Górniak i Justynie Steczkowskiej, z którymi niegdyś toczyła „medialne wojny”, motywując to chęcią pokazania dobrego przykładu fanom.

„Wyciągam rękę do Edyty Górniak, do Justyny Steczkowskiej, do wszystkich dziewcząt, które za mną nie przepadają. Hej, dziewczyny, pokażmy, że jesteśmy dorosłe, że są ważniejsze idee, że jesteśmy ponad to. Pokażmy naszym fanom, że ludzie mogą w cywilizowany sposób walczyć o dobre idee razem. Teraz jest na to najlepszy moment” – powiedziała w nagraniu Doda.

W ciągu kilku godzin od publikacji, pomysł Dody spotkał się z aprobatą mediów i muzyków. Na razie wiadomo jedynie tyle, że chęć wzięcia udziału w koncercie wyraziło już kilkunastu artystów, między innymi Honorata Skarbek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here