W maju premierę miał długo zapowiadany jedenasty krążek DJ-a Khaleda. Przepełniony gościnnymi występami największych gwiazd hip-hopu i r&b album „Father of Asahd” zadebiutował na 2 miejscu Billboard 200.

„Billboard” w cotygodniowym zestawieniu najlepiej sprzedających się płyty w Stanach Zjednoczonych pominął pliki do pobrania sprzedawane przez Khaleda w ramach umowy pakietowej z napojem energetycznym. Oferty pakietów, które umożliwiają pobieranie albumów obok towarów, są standardową, ale kontrowersyjną praktyką mającą na celu zwiększenie sprzedaży.

Jak donosi „Page Six” DJ Khaled planuje pozwać „Billboard”, twierdząc że magazyn niesprawiedliwie nie uwzględnił sprzedaży albumów dołączonych do napojów energetycznych. Według producenta zdyskwalifikowano ponad 100 000 sprzedanych albumów, co w rezultacie pozbawiło go numeru 1, a zamiast niego na szczycie znalazł się Tyler, The Creator z albumem „IGOR”.

30 maja „Billboard” ogłosił, że Tyler, The Creator zadebiutował na pierwszym miejscu z 165 000 sprzedanych albumów. DJ Khaled natomiast uzyskał liczbę 137 000 krążków, co dało mu drugą pozycję. Źródło podało, że sytuacja była tym bardziej niesprawiedliwa, że liczba transakcji w pakiecie do ubrań wypuszczonych przez Tylera została uwzględniona w jego całkowitej sprzedaży.

 

Cardi B, Justin Bieber, SZA, Beyoncé i inni na najnowszej płycie DJ-a Khaleda. Streamuj „Father of Asahd” [streaming-party]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here