Singiel Little Mix „Sweet Melody” promujący ich szósty album „Confetti” cieszy się dużym uznaniem, zarówno wśród krytyków jak i fanów zespołu. Kawałek obecnie znajduje się na listach przebojów na całym świecie i uważany jest za jedną z najlepszych piosenek w karierze girlsbandu. Jak się jednak okazuje „Sweet Melody” w ręce wokalistek z Little Mix trafiło całkowicie przez przypadek. 

W swoim najnowszym wywiadzie autor tekstów i producent muzyczny MNEK stojący za powstaniem m.in. wspomnianej piosenki Little Mix przyznał, że utwór początkowo powstał z myślą o Demi Lovato „Napisałem „Sweet Melody” z Taylą Parx, Peoples & Rissi. Co zabawne, napisaliśmy to około trzech lat temu i to na obozie pisarskim Demi Lovato. Powiedziano nam, że ona tam będzie, a jej nie było. Stworzyliśmy kilka piosenek w ciągu kilku dni, a jedną z nich było właśnie „Sweet Melody”.”

MNEK zdradził również, że po tym jak utwór nie został ostatecznie nagrany przez Demi Lovato został on wysłany do innych znanych wokalistek, by ostatecznie trafić właśnie do dziewczyn z Little Mix. „Wysłaliśmy go do Seleny Gomez, JoJo i Hailee Steinfeld. Potem Taylor była z Jade i Leigh-Anne, pisały „Not a Pop Song” na „Confetti”, a Tayla przy okazji zagrała im „Sweet Melody. Piosenka im się ogromnie spodobała, stwierdziły nawet, że ‚brzmi jak coś, co zrobiłby MNEK!'”.

„Lubiłem „Sweet Melody”, ale nie zwariowałem na punkcie tej piosenki, to samo dotyczy „Wasbai”. Myślę, że kiedy powstały do nich wizualizacje czy odpowiednia oprawa, to dopiero wtedy je dostrzegłem”. MNEK dodał także: „Kiedy jestem w pokoju z dziewczynami i puszczam im muzykę, one już myślą o teledysku. Widzą cały potencjał piosenki, zanim zrobi to reszta. Uwielbiam te dziewczyny i wszystkie rzeczy, które mam z nimi wspólne i po prostu kontynuuję tworzenie części ich muzycznej historii i podróży” – podsumował.

„Sweet Melody” w wykonaniu Little Mix wraz z teledyskiem dostępne jest TUTAJ. Wokalistki niedawno wystąpiły z piosenką w programie The Jonathan Ross Show. Ich wykonanie można obejrzeć TUTAJ.

Little Mix bez Jesy Nelson. Wokalistka tymczasowo opuszcza zespół

Little Mix w ognistym teledysku do najnowszego singla „Sweet Melody”

Little Mix na scenie bez Jesy Nelson. Zobacz najnowszy występ z singlem „Sweet Melody”

Doja Cat, Maluma, Little Mix i inni. Zobacz wszystkie występy muzyczne z MTV EMA 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here