Na ten moment z pewnością czekało wielu z Was. Dzisiaj swoją oficjalną premierę ma drugi studyjny album w dyskografii Darii Zawiałow. „Helsinki” to pierwszy krążek młodej polskiej wokalistki od czasu debiutanckiego wydawnictwa z 2017 roku.

Nowy longplay Darii Zawiałow to następca dobrze przyjętego, eksperymentalnego wydawnictwa „A Kysz”, nagrodzonego wieloma pozytywnymi recenzjami fanów i krytyków oraz podwójnym „Fryderykiem”. Ponadto album w krótki czasie uzyskał status złotej płyty.

Na drugim studyjnym albumie autorki takich przebojów jak „Malinowy Chruśniak” czy „Kundel bury” znalazło się łącznie 16-naście premierowych kompozycji, w tym singlowe „Nie dobiję się do Ciebie” oraz „Szarówka”. Wersja standardowa zawiera 13 kawałków, zaś 3 kolejne stanowią tzw. bonus-tracki umieszczone na wersji deluxe.

„Helsinki” to tytuł albumu Darii Zawiałow, z którym artystka wraca po dwóch latach od znakomitego debiutu. Baczne obserwacje rzeczywistości Daria zamyka w trafnych zwrotkach i refrenach, po raz kolejny udowadniając, że możemy nazywać ją nie tylko zjawiskową wokalistką, ale i zdolną autorką. Artystka nie mówi we własnym imieniu – staje się narratorką i oddaje głos stworzonym przez siebie bohaterom. Kiedy trzeba, razem z nimi krzyczy i gani, waha się i szuka odpowiedzi na trudne pytania” informuje wytwórnia Sony Music Entertainment.

Przy tworzeniu „Helsinek” bawiliśmy się elektroniką, ale nie do tego stopnia, by nagrać płytę elektroniczną. Chcieliśmy zachować tę organiczność, mocne gitarowe i rockowe riffy, żywe bębny, klawisze” – zapewnia wokalistka.

Pełną tracklistę oraz odsłuch krążka „Helsinki” znajdziecie poniżej.

1 .Płynne Szczęście
2. Helsinki
3. Punk Fu!
4. Gdybym miała serce
5. Szarówka
6. Winter Is Coming
7. Hej Hej!
8. Saloniki
9. Zbrodnie Ikara
10. Nie dobiję się do Ciebie
11. Majami Synek
12. Wielka płyta
13. Iskrzę się
14. Kryzys wieku naszego
15. Zimne ognie
16. Freddie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here