Ogień krytyki w stronę rapera DaBaby nie ustaje. Głoszone przez niego homofobiczne hasła zostały potępione przez opinię publiczną oraz rzeszę gwiazd. Wiele stacji radiowych porzuciło promowanie remixu Levitating na rzecz oryginalnej wersji Dua Lipy. Teraz na wszystkich listach Billboardu, a także w notowaniu Billboard Hot 100 nie ujrzymy pseudonimu rapera.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od następujących słów rapera:

„Jeśli nie przyszedłeś tu dzisiaj z HIV, AIDS lub żadną z tych śmiertelnych chorób przenoszonych drogą płciową, przez które umrzesz w ciągu dwóch/trzech tygodni, zapal latarkę w telefonie Dziewczyny, jeśli wasze ci*ki pachną czystą wodą, zapalcie latarkę w swoim telefonie! Chłopaki, jeśli nie ssiecie k****a na parkingu, zapalcie latarki!”

Dua Lipa szybko zabrała głos w tej sprawie.

„Nie poznaję człowieka, z którym pracowałam. Wiem, że moi fani wiedzą, gdzie leży moje serce i że jestem w 100% ze społecznością LGBT. Musimy razem walczyć ze stygmatyzacją i ignorancją wokół HIV i AIDS” – napisała.

Po tej homofobicznej wypowiedzi artysty stacje radiowe szybko podmieniały remix na oryginalną wersję Levitating. W zestawieniu Billboard Hot 100 niezmiennie wersja z raperem pozostawała w czołówce, natomiast w innych notowaniach raper nie był już uwzględniony. Od najnowszej aktualizacji listy w wykonawcach widnieje już sama Dua Lipa. To reakcja na ostatnie słowa wypowiedziane przez rapera podczas koncertu.

DaBaby także został odrzucony z line-upu wielu festiwali, na których miał występować. Odpowiedź festiwali także była błyskawiczna. Z dat nadchodzących koncertów rapera zostało anulowanych wiele eventów.

Ponadto remix Levitating jest najdłużej utrzymującym się utworem w TOP 10 Billboardu w historii tego prestiżowego notowania. Nigdy jednak nie udało mu się uzyskać numeru jeden, który byłby także pierwszym takim osiągnięciem w karierze Dua Lipy. Najwyższe miejsce wokalistki to właśnie lokata o krok od szczytu – wcześniej z przebojem Don’t Start Now, a obecnie z utworem Levitating. Zdobycie „tronu” uniemożliwił wtedy Bruno Mars z piosenką Leaving The Door Open, który podbił ówczesne zestawienie.

DRAMA Z DABABY TRWA. DUA LIPA: „NIE POZNAJĘ CZŁOWIEKA, Z KTÓRYM PRACOWAŁAM”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here