Teledysk do debiutanckiego solowego singla Jesy Nelson wywołał sporo kontrowersji w Internecie. Brytyjska piosenkarka oskarżana jest o blackfishing. 

Internauci już kilkukortnie zwracali uwagę, że Jesy nierzadko zdarza się czerpać korzyści z wyglądu i kultury Czarnych, będąc jednak białą kobietą. Według wielu głosów, udaje ona osobę czarnoskórą kiedy jej wygodnie, np. w teledyskach i zdjęciach na Instagramie. Takie zachowanie to właśnie blackfishing.

Oskarżenia te nabrały na sile po premierze jej najnowszego klipu, w którym była członkini Little Mix używa blaccentu, a kolor jej skóry jest ciemniejszy od koloru gościnnie występującej Nicki Minaj – czarnej kobiety.

JESY NELSON DEBIUTUJE SOLO SINGLEM „BOYZ” Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM NICKI MINAJ

W świetle tych kontrowersji pozostałe człokinie Little Mix odobserwowały na Instagramie Jesy oraz osoby z nią współpracujące. W sieci pojawił się również screen stories opublikowanego przez jednego ze znajomych Leigh-Anne (czarnoskórej członkini grypy). W ostrych słowach zwrócił się on do Jesy pisząc: „Nigdy nie odezwałaś się słowem ani nie okazałaś wsparcia czarnej społeczności i milczałaś latami! Ale teraz mówisz, że kochasz „bad boys” i przy tym utrwalasz narrację, że czarnoskórzy mężczyźni, którzy noszą duragi i złoto na zębach są „bad boys”. Media już i tak stereotypowały młodych czarnoskórych mężczyzn jako takich i niesamoicie przykre jest, że gloryfikujesz to i wykorzystujesz dla własnej korzyści! Nawet nie będę zaczynać o mającym tu mijece blackfishingu! Ostatnie dwa lata edukacji chyba poszły na marne„.

AKTUALIZACJA:

Najnowsze doniesienia mówią, że to Jesy miała zablokować Leigh, Jade i Perrie. Na ten moment nic w tej sprawie nie jest oficjalne. Możliwe, że niedługo wokalistki same wypowiedzą się na temat ich dramy.

Jesy Nelson debiutuje solo singlem „Boyz” z gościnnym udziałem Nicki Minaj

Little Mix zachwycają w teledysku do „Love (Sweet Love)”. Piosenka pochodzi z nadchodzącego albumu „Between Us”

Jesy Nelson o tym, kiedy zrozumiała, że musi odejść z Little Mix: „Dostałam ataku paniki”

10 lat Little Mix. Girlsband świętuje wyjątkową rocznicę nowym albumem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here