W ostatnich latach siostrzany duet Chloe X Halle, za sprawą m.in. przełomowej dla nich ery „Ungodly Hour”, wdarł się w czołówkę artystów R&B młodego pokolenia. Teraz starsza z sióstr, Chlöe zapowiada solową muzykę. 

Chlöe już w przyszłym tygodniu wyda swój pierwszy całkowicie solowy utwór. Kawałek zatytułowany „Have Mercy” ujrzy światło dzienne dokładnie 10 września.

Młoda artystka zdążyła już nakręcić teledysk do nadchodzącego singla. Pierwszy zwiastun zgarnął około 5 milionów wyświetleń w mediach społecznościowych, dzisiaj udostępniono drugi. Obie wideo-zapowiedzi obejrzycie poniżej.

Chlöe zaprezentuje swój debiutancki singiel podczas gali MTV VMA 12 września. „Have Mercy” jest zapowiedzią pierwszego solowego albumu 23-latki.

W rozmowie z magazynem „Billboard” zdradziła, że krążek jest już gotowy w 90 procentach. „Zaczęłam pracować nad tym albumem w 2019 roku, miesiąc lub dwa przed wybuchem pandemii. Zatrzymałam się, żebyśmy mogły z siostrą promować „Ungodly Hour”, ale w międzyczasie byłam w swojej sypialni, tworząc nocami. Tworzyłam własne bity, pracowałam nad piosenkami i pomysłami na projekt, o którym wiedziałam, że go wydam, tylko nie wiedziałam jeszcze kiedy„. Zapytana o różnice pomiędzy tworzeniem muzyki dla Chloe x Halle, a solo i związaną z tym presję przyznała: „Kiedy moja siostra i ja tworzymy staramy się nie podcinać sobie nawzajem skrzydeł, więc sam proces twórczy dla mnie przebiegał dokładnie tak samo, tylko że teraz jestem tylko ja w mojej sypialni. Na początku było to trochę przerażające, ponieważ przywykłam, że Halle jest obok i mogę się jej zapytać czy jej się podoba. Jej aprobata wiele dla mnie znaczy. Teraz muszę być swoim własnym głosem i być dumna i pewna tego, co tworzę (…). Nie odczuwam presji jeśli chodzi o nagrody i wyróżnienia – czuję presję, aby być dumną z siebie i być pewną, że mówię i śpiewam to co chcę (…). Oczywiście chcę mieć kilka hitów na tym projekcie. To zawsze fajna sprawa. Ale tak naprawdę to po prostu chcę się dobrze bawić i pozwolić ludziom zobaczyć prawdziwą mnie„.

Artystka zapewnia, że rozwój jej solowej kariery nie oznacza zakończenia działalności  Chloe x Halle. Pomysł na własny projekt Chlöe powstał głównie dlatego, że Halle zajęta była pracą na planie „Małej Syrenki”. W nowej ekranizacji słynnej bajki Halle wciela się w główną postać, syrenkę Ariel.

Moja siostra pojechała do Londynu, żeby przez około siedem, osiem miesięcy kręcić swój film. Było mi ciężko bez niej. Wtedy zaczęłam tworzyć swój projekt. Odnalazłam pewność siebie (…). Zawsze mam wsparcie mojej siostry, a ona zawsze będzie miała moje, bez względu na to co robimy, razem lub indywidualnie„.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Chlöe (@chloebailey)

Chlöe Bailey z Chloe x Halle solo na scenie. Artystka wykonała na żywo cover utworu „Feeling Good”

Chloe Bailey z duetu Chloe x Halle scoverowała przebój The Weeknd

Chloe x Halle wydały wersję deluxe płyty „Ungodly Hour” z nowymi piosenkami [streaming-party]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here