Organizatorzy rozdania nagród Grammy poinformowali o swojej decyzji dotyczącej zmiany daty tegorocznej gali. Wydarzenie miało się odbyć pod koniec tego miesiąca. 

Statuetki w kształcie gramofonów zostaną rozdane 14 marca, a nie jak pierwotnie ogłoszono 31 stycznia. Głównym powodem przełożenia Grammy jest wysoki poziom dziennych zakażeń koronawirusem w stanie Kalifornia.

W wydanym oświadczeniu czytamy: „Po rozmowach z ekspertami w dziedzinie zdrowia, naszym gospodarzem i artystami, którzy mają się pojawić, zmieniamy datę 63. dorocznej ceremonii GRAMMY Awards, która zostanie wyemitowana w niedzielę 14 marca 2021 r. Pogarszająca się sytuacja COVID w Los Angeles, przeciążone szpitale są przeciążone, przepełnione oddziały intensywnej terapii i nowe wytyczne władz stanowych i lokalnych doprowadziły nas do wniosku, że najsłuszniejsze będzie przełożenie naszego wydarzenia. Nic nie jest ważniejsze niż zdrowie i bezpieczeństwo osób z naszej społeczności muzycznej i setek osób niestrudzenie pracujących nad produkcją show. Chcemy podziękować wszystkim utalentowanym artystom, personelowi, naszym dostawcom, a zwłaszcza tegorocznym nominowanym za zrozumienie, cierpliwość i chęć współpracy z nami w tych bezprecedensowych czasach.”

Tegoroczna gala odbędzie się oczywiście wirtualnie, bez udziału publiczności. Podczas ceremonii pojawić się mają tylko gospodarz wydarzenia Trevor Noah, prezenterzy i wybrani artyści. Co do gwiazd, które zaprezentują się na scenie – nikt jeszcze nie potwierdził swojego muzycznego występu, ale krążące po Internecie plotki mówią m.in. o Harry’m Stylesie, Dui Lipie, Taylor Swift oraz Beyoncé, która w tym roku otrzymała najwięcej, bo aż 9 nominacji. Artystka powalczy m.in. o Song Of The Year, Best R&B Performance i Record Of The Year. Pełna lista muzyków nominowanych do Grammy 2021 TUTAJ.

Oczywiście przy ogłoszeniu tegorocznych nominacji nie obyło się bez kontrowersji. Akademia nie przyznała żadnego wyróżnienia dla The Weeknd, pomimo ogromnego sukcesu jego najnowszego albumu „After Hours”. Kanadyjczyk w ostrych wpisach na social mediach oskarżył organizatorów Grammy o korupcję, o czym informowaliśmy TUTAJ.

GRAMMY AWARDS 2021: Ogłoszono wszystkie nominacje

Kolejne rekordy Grammy Awards. Beyoncé artystką z największą w historii liczbą nominacji

The Weeknd oskarża Grammy o korupcję i odwołuje występ na przyszłorocznej gali. Wszystko z powodu braku nominacji

Justin Bieber narzeka na nominacje do Grammy 2021: „Changes to album R&B”

Nicki Minaj ostro skrytykowała nagrody Grammy: „Nigdy nie zapominajcie, że Grammy nie przyznało mi mojej nagrody dla Najlepszego nowego artysty”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here