Raperka Cardi B ma dziś powód do świętowania. Najnowszy singiel gwiazdy – „I Like It” – stał się właśnie kolejnym numerem 1 w amerykańskim zestawieniu Billboard Hot 100, czyniąc tym samym 25-latkę pierwszą raperką w historii, która z dwoma autorskimi singlami dociera do szczytu zestawienia.


Cardi B to jedno z najgorętszych nazwisk ostatnich miesięcy w amerykańskim przemyśle muzycznym. Raperka pochodząca z Bronxu jest w tym roku po prostu nie do zatrzymania. Po zeszłorocznym sukcesie singla „Bodak Yellow”, który dotarł na sam szczyt Billboard Hot 100 i stał się jednym z największych hitów zeszłego roku, Cardi B w kwietniu zdobyła pierwsze miejsce na liście Billboard 200 za sprawą swojego debiutanckiego krążka „Invasion of Privacy”. Tymczasem do długiej listy sukcesów raperka może dołożyć kolejny – singiel „I Like It” nagrany z J Balvinem & Bad Bunny’m właśnie dotarł do 1 miejsca w zestawieniu Billboard Hot 100.

<< PRZECZYTAJ RECENZJĘ „INVASION OF PRIVACY” TUTAJ >> 

Sukces Cardi pozwoli zapisać się raperce na kartach historii zestawienia Hot 100. Przede wszystkim 25-latka jest pierwszą raperką w historii, której udało się zdobyć szczyt notowania z więcej niż jednym autorskim singlem. Wszystkie poprzednie zdobywczynie numerów 1 – Lauryn Hill, Lil ‚Kim i Iggy Azalea – dokonały tego jednokrotnie. Cardi jest również pierwszą artystką z więcej niż jednym numerem 1 pochodzącym z debiutu fonograficznego od wydania albumu przez Macklemore’a i Ryana Lewisa („Thrift Shop”, „Can’t Hold Us”), zaś patrząc wyłącznie na kobiety – od czasów debiutu Lady Gagi („Just Dance” i „Poker Face”).

Poprzednio, oprócz wspomnianego „Bodak Yellow”, do pierwszej dziesiątki Billboard Hot 100 dotarły single „MotorSport”, „Finesse” i „No Limit”. Łatwo policzyć, że debiutantka ma na swoim koncie już 6 utworów, którym udało się dotrzeć do ścisłej czołówki najpopularniejszego zestawienia muzycznego w Ameryce, w tym dwa numery 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here