Według informacji podanych przez organizację Remake, w fabrykach tworzących sprzedawane przez Cardi B ubrania, nagminnie łamane są prawa pracowników. 

Cardi B oberwało się za bliską współpracę z amerykańską firmą modową Fashion Nova, która w swojej ofercie ma dwie kolekcje stworzone przez raperkę, a także jest często przez nią promowana w mediach społecznościowych. Jak podają źródła, Fashion Nova w swoich fabrykach ma zatrudniać ludzi za nielegalnie niskie wynagrodzenie, z czego część nich to osoby nieudokumentowane, które nie mogą liczyć na wsparcie prawne.

Fashion Nova jest również jedną z firm przemysłu odzieżowego, która w związku z pandemią i towarzyszącym jej kryzysem, rozwiązała kontrakt z fabrykami w LA, co doprowadziło do zwolnienia ponad 50,000 tys. pracowników, głównie kobiet imigrantek, które stanęły w obliczu braku bezpieczeństwa żywnościowego i mieszkaniowego, przy jednoczesnym braku pomocy rządu ze względu na ich status imigracyjny.

W kwietniu 2020 roku ujawniono, że wartość Fashion Novy wynosi 450 milionów dolarów netto. W tym samym miesiącu Cardi B razem z modowym gigantem połączyli siły w akcji #FashionNovaCares, w ramach której rozdano fanom łącznie milion dolarów.

Cardi B nie jest jedyną gwiazdą zaangażowaną w nielegalne wykorzystywanie ludzkiej pracy. Remake podaje na swojej stronie internetowej, że podobne zabiegi stosowały marki Kylie i Kendall Jenner oraz Diddy’iego. W Internecie dostępna jest petycja pod hasłem #PayUp, której zadaniem jest zwrócenie uwagi na ten problem, wywarcie nacisku na artystów i influencerów i przede wszystkim zmuszenie firm odzieżowych do podjęcia akcji, które wpłynęłyby na poprawę ich warunków pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here