Według informacji podanych przez organizację Remake, w fabrykach tworzących sprzedawane przez Cardi B ubrania, nagminnie łamane są prawa pracowników. 

Cardi B oberwało się za bliską współpracę z amerykańską firmą modową Fashion Nova, która w swojej ofercie ma dwie kolekcje stworzone przez raperkę, a także jest często przez nią promowana w mediach społecznościowych. Jak podają źródła, Fashion Nova w swoich fabrykach ma zatrudniać ludzi za nielegalnie niskie wynagrodzenie, z czego część nich to osoby nieudokumentowane, które nie mogą liczyć na wsparcie prawne.

Fashion Nova jest również jedną z firm przemysłu odzieżowego, która w związku z pandemią i towarzyszącym jej kryzysem, rozwiązała kontrakt z fabrykami w LA, co doprowadziło do zwolnienia ponad 50,000 tys. pracowników, głównie kobiet imigrantek, które stanęły w obliczu braku bezpieczeństwa żywnościowego i mieszkaniowego, przy jednoczesnym braku pomocy rządu ze względu na ich status imigracyjny.

W kwietniu 2020 roku ujawniono, że wartość Fashion Novy wynosi 450 milionów dolarów netto. W tym samym miesiącu Cardi B razem z modowym gigantem połączyli siły w akcji #FashionNovaCares, w ramach której rozdano fanom łącznie milion dolarów.

Cardi B nie jest jedyną gwiazdą zaangażowaną w nielegalne wykorzystywanie ludzkiej pracy. Remake podaje na swojej stronie internetowej, że podobne zabiegi stosowały marki Kylie i Kendall Jenner oraz Diddy’iego. W Internecie dostępna jest petycja pod hasłem #PayUp, której zadaniem jest zwrócenie uwagi na ten problem, wywarcie nacisku na artystów i influencerów i przede wszystkim zmuszenie firm odzieżowych do podjęcia akcji, które wpłynęłyby na poprawę ich warunków pracy.

View this post on Instagram

From @liartingz bc she did it best. Kylie, Kendall, P Diddy, FashionNova and more are accused of not paying their factory workers in Bangladesh. They ordered clothing to be made, which it was, then canceled, leaving warehouses full of clothing that cannot be sold and factory workers without pay. To give you an idea of just how awful it is: these workers are already exploited. Many work for $40 a month, some up to $75 a MONTH. For 12+ hour days in these sweatshops. Kylie Jenner could easily keep factory afloat for months for the price of one of the sports cars she buys every few months, or a few of the one of a kind Birkin bags she owns. All of these celebs need to PAY THEIR WORKERS and since kylie wants to swear up and down she’s a billionaire, she needs to Pay her workers A FAIR WAGE!

A post shared by Dana (@igfamousbodies) on

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here