Cardi B debiutuje na samym szczycie amerykańskiego zestawienia Billboard 200. Pierwszy w dyskografii raperki album ‚Invasion of Privacy’ jest aktualnie najpopularniejszą płytą w Stanach Zjednoczonych.


Magazyn Billboard poinformował właśnie, że album ‚Invasion of Privacy’ jest już oficjalnie najpopularniejszą płytą w Stanach Zjednoczonych. Według danych serwisu raperka ze swoim fonograficznym debiutem w 1 tygodniu sprzedała 255 tysięcy sztuk, co przebiło wstępne prognozy szacowane na 170-200 tys. To drugie największe otwarcie w USA w tym roku – lepszy do tej pory był jedynie Justin Timberlake, którego wydany w lutym bieżącego roku album ‚Man of the Woods’ w swoim 1 tygodniu rozszedł się w nakładzie 293 tys. sztuk.

Jak donosi Billboard Cardi to piąta żeńska raperka, której udało się wkroczyć na szczyt Billboard 200. Przed nią dokonały tego Nicki Minaj (dwukrotnie), Eve , Foxy Brown i Lauryn Hill. ‚Invasion’ pobiło jednocześnie żeński rekord dotyczący największej ilości streamów kobiecego albumu w jednym tygodniu – Cardi zgromadziła ich 202.6 mln z łatwością prześcigając dotychczasową liderkę, czyli Beyonce z ‚Lemonade’ (115 mln). To również największa ilość streamów dla debiutanckiego krążka.

Przypomnijmy, że po serii mixtape’ów Cardi B zdecydowała się wypuścić swój pierwszy długogrający album. Materiał ‚Invasion of Privacy’ promowany był do tej pory m.in. przez ‚Bodak Yellow’, które w zeszłym roku dotarło na sam szczyt amerykańskiego zestawienia Billboard Hot100. Tuż potem raperka wypuściła ‚Bartier Cardi’ oraz dwa utwory-promo, czyli ‚Be Careful’ i ‚Drip’.