To nie koniec sukcesów Camili Cabello: kilka dni temu wokalistka zdobyła swój pierwszy numer 1 w Wielkiej Brytanii, dziś na konto 20-letniej gwiazdy dochodzi kolejne osiągnięcie. ‚Havana’ właśnie dotarła do 2. miejsca w amerykańskim Billboard Hot100, to najlepszy wynik byłej członkini Fifth Harmony w dotychczasowej karierze.

W miniony piątek Camila Cabello oficjalnie dotarła do 1. miejsca na liście najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii. Utwór ‚Havana’ – zwiastujący debiutancki krążek gwiazdy 5H – znalazł się na szczycie brytyjskiego notowania pokonując m.in. ostatnie single Sama Smitha, Post Malone i Taylor Swift. To jednak nie koniec solowych sukcesów wykonawczyni utworu ‚Crying in the Club’: nagrana z Young Thugiem ‚Havana’ właśnie osiągnęła 2. pozycję w amerykańskim zestawieniu Billboard Hot100. 

To najwyższa dotychczasowa lokata Cabello we wspomnianym zestawieniu, wliczając w to single nagrane wspólnie z Fifth Harmony. Ostatni utwór Camili w tym tygodniu rozszedł się w nakładzie 47 tys. egzemplarzy (12 procent wzrostu), wynik w zakresie streamingu to natomiast 32 mln odtworzeń (32 procent wzrostu). Piosenka także przemieszcza się do góry w zestawieniu najpopularniejszych utworów w amerykańskich rozgłośniach radiowych (61 milionów odtworzeń, 28 procent wzrostu). To pierwszy singiel Camili, który dotarł na podium w USA:  ‚Crying in the Club’ dotarło do 47. miejsca, również kolaboracje piosenkarki u boku innych artystów mijały się z pierwszą trójką (‚I Know What You Did Last Summer’ z Shawnem Mendesem – 20, ‚Bad Things’ z Machine Gun Kelly – 4, ‚Know No Better’ z Majorem Lazerem – 87).

Podium zestawienia Hot100 20-letniej Camili nie udało się także zdobyć przy udziale koleżanek z grupy Fifth Harmony. Najwyżej notowany singiel zespołu na tamtejszym rynku (nagrany z udziałem Cabello) to wydane w 2016 roku ‚Work From Home’, które osiągnęło 4. lokatę. Wśród innych znaczących sukcesów 5H można dodać 12. miejsce dla ‚Worth It’, wszystkie pozostałe single notowane były poza pierwszą 20-stką Billboard Hot100. 

Singiel ‚Havana’ zapowiada pierwszy solowy krążek Camili, który powinien pojawić się na początku przyszłego roku.

Myślę, że ukaże się na początku przyszłego roku.” zdradziła Camila w wywiadzie dla Official Charts. „Wiesz, masz tylko jedną szansę, aby stworzyć swój debiutancki album, a w tym momencie mamy tak dużo gotowych piosenek, które mi się podobają. Znasz te albumy, na których znajdziesz piosenki, które nie są tak dobre jak single. Ja chcę, aby każdy utwór był godny bycia singlem.” dodała wokalistka.

Nie wyobrażam sobie wydania czegoś innego. Dla przykładu: nie ma rzeczy, której bym nie zrobiła dla ‚Havany’ – jestem taka dumna z tego utworu i chcę się w ten sposób czuć, co do każdej piosenki. Mam mnóstwo piosenek, co do których mam to odczucie już teraz, ale mając taką ilość utworów na albumie, chcę czuć się tak samo co do każdej z nich.” wyjaśniła Cabello.


Dua Lipa + nowe zasady w popie: dziewięć kroków wprost na szczyt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here