The Weeknd zaczynał jako młody, bezdomny chłopak z dzielnicy Scarborough, próbujący zaistnieć w przemyśle muzycznym. Dziś ma on na swoim koncie cztery albumy nr 1., utwory, które królowały na listach przebojów na całym świecie, bijące rekordy single, a już dzisiaj wystąpi on na słynnym Super Bowl Halftime Show.

Na kilka godzin przed tym jak, Abel Tesfaye zajmie centralne miejsce podczas jednego z najczęściej oglądanych wydarzeń na świecie, jego rodzinne Toronto postanowiło uhonorować wokalistę oficjalnym dniem na jego cześć.

Burmistrz Toronto, John Tory, za pomocą social mediów ogłosił, że kanadyjskie miasto będzie obchodzić 7 luty jako „The Weeknd Day”, na cześć występu artysty w przerwie 55. Super Bowl.

„Z dumą ogłaszamy 7 lutego w Toronto „The Weeknd Day”, honorując The Weeknd, który występuje dziś na Super Bowl. Torontończycy będą z dumą wiwatować, gdy będzie wchodzić na scenę podczas Halftime Show”. – napisał Tory przy zamieszczonym zdjęciu oficjalnego oświadczenia.

„The Weeknd to kilkukrotnie nagradzany statuetką Grammy wokalista, autor tekstów i producent muzyczny, pochodzący z Toronto, który szybko stał się jednym z najpopularniejszych muzyków na świecie z ponad 75 milionami sprzedanych płyt oraz najliczniej stremowanymi albumami R&B w historii. W tę niedzielę – w niedzielę Super Bowl – świętujemy The Weeknd, gdy staje się on pierwszym Kanadyjczykiem, który zagra swój własny koncert na Halftime Show i tylko trzecim Kanadyjczykiem, który kiedykolwiek wystąpił na żywo na jednym z najczęściej oglądanych wydarzeń na świecie. Miliony ludzi będą go obserwować i kibicować, ale wiemy, że społeczność ze Scarborough, którą nadal wspiera, będzie kibicować mu najgłośniej”. – czytamy w ogłoszeniu.

„Toronto jest dumne z tego, że jeden z naszych, The Weeknd, zdobył tak ogromną popularność zarówno w kraju, jak i na arenie światowej”.

Występ The Weeknd na Super Bowl już jutro. Wokalista publikuje kolejne zapowiedzi i zdradza informacje dotyczące gości specjalnych

The Weeknd wydał album „The Highlights” składający się z jego największych przebojów [streaming-party]

Ranking występów na Super Bowl Halftime Show według magazynu Rolling Stone

The Weeknd zagra w Polsce w ramach trasy koncertowej „After Hours Tour”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here