Niewiele ponad miesiąc dzieli nas od premiery nowego wydawnictwa brytyjskiego wokalisty. Za pośrednictwem opublikowanego wideo, Ed Sheeran zdradził, co było powodem, dlaczego zdecydował się na nagranie płyty z plejadą gwiazd muzyki.

Krążek „No.6 Collaborations Project” będzie miał swoją premierę 12 lipca. Jak wiadomo, na albumie nie znajdą się solowe kompozycje Eda, a efekty współpracy z innymi gwiazdami muzyki. W opublikowanym na YouTubie i na Instagramie wideo, Ed Sheeran zdradził prezenterowi radiowemu o pseudonimie Charlamagne Tha God, co skłoniło go do podjęcia decyzji o wydaniu takiego longplaya.

Co ciekawe, pomysł przyszedł całkowicie przypadkowo. Ed Sheeran chciał stworzyć własną wersję wielkiego hitu „Lady Marmalade” z gościnnym udziałem Bruno Marsa i Justina Biebera.

„Ten projekt zaczął się od pewnego pomysłu. Pamiętasz „Lady Marmalade”, prawda? To strasznie głupi pomysł, ale chciałem to stworzyć. Dostalibyście Bruno, Biebera i mnie w jednym nagraniu. Jak świetne by to było?” – wyjawił.

Jak się okazało, Bruno Mars nie przystał jednak na tę propozycję, ale zaproponował duet z samym Edem. W skutek tego, Brytyjczyk nagrał osobne kawałki zarówno z wykonawcą hitu „Finesse” oraz z Justinem Bieberem. Singiel „I Don’t Care” aktualnie podbija listy przebojów na całym świecie.

„Pierwszą osobą, do której zadzwoniłem był Bruno. Powiedział coś w stylu: „Zróbmy piosenkę razem, tylko my. I tak się stało. Stworzyłem piosenkę z Bruno, stworzyłem z Bieberem i te dwa utwory zmieniły się w projekt” – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here