Minionego wieczoru, w sądzie w Los Angeles, zapadła przełomowa decyzja w walce o wolność Britney Spears. Ojciec wokalistki, od 13 lat sprawujący nad nią kuratelę, został oficjalnie zawieszony w swojej funkcji. 

Sędzia Brenda Penny, rozstrzygająca w sprawie dotyczącej głośnej kurateli Britney Spears, zgodnie z prośbą wokalistki, zadecydowała wczoraj o zawieszeniu jej ojca, Jamiego Spears w funkcji jej opiekuna z efektem natychmiastowym. Fani księżniczki popu, jak również ona sama walczyli o to od lat.

OJCIEC BRITNEY SPEARS NIE BĘDZIE JUŻ SPRAWOWAŁ KURATELI NAD CÓRKĄ. JEST DECYZJA SĄDU

Jamie Spears zarządzał szacowanym na 60 milionów dolarów majątkiem Britney od początku kurateli w 2008 roku. Do 2019 roku podejmował również decyzje związane z jej leczeniem i życiem osobistym jako tzw. kurator osoby. Na tym stanowisku zastąpiła go Jodi Montgomery, która póki co jeszcze je obejmuje.

Sama Britney nie wzięła udziału we wczorajszej rozprawie. Artystkę reprezentował jej nowy prawnik Mathew Rosengart. W swojej ostrej przemowie opisał on Jamiego jako „okrutnego, toksycznego i agresywnego człowieka”, wyraźnie zaznaczając, że jego klientka, pragnie pozbycia się ojca jak najszybciej. „Britney zasługuje na to, by jutro obudzić się bez ojca jako opiekuna. To jest to czego chce moja klientka, to czego potrzebuje moja klientka i to jest to na co zasługuje mój klientka”. Później dodał również: „Moja klientka zeznała, że Jamie Spears wykorzystywał ją, poddawał ją okrucieństwu i że nie jest w stanie znieść jego toksycznej obecności nawet przez jeden dzień dłużej„.

Rosengart otwarcie wypomniał mężczyźnie jego wieloletnie wręcz znęcanie się na córką, wyzyskiwanie, a także naruszanie jej prywatności. Przytoczył najnowsze doniesienia oskarżające Jamiego o umieszczenie urządzeń nagrywających w sypialni Britney, które zarejestrowały jej prywatne rozmowy z m.in. dziećmi, a także jej ówczesnym prawnikiem.

Rosengart zapewnił również, że razem z Britney planują wspólnie pociągnąć jej ojca do dalszej odpowiedzialności. Wokalistka latem tego roku przyznała, że chciałaby, aby trafił on do więzienia.

Prawniczka Jamiego w swoim wczorajszym wystąpieniu prosiła sąd o natychmiastowe i całkowite zakończenie kurateli, co pozwoliłoby na „zamknięcie tematu” i uniknięcie przez ojca Britney dalszej inwestygacji. W obecnej sytuacji, kiedy to kuratela wciąż trwa, ale bez nadzoru Jamiego, on i jego prawnicy są zobligowani do przekazania wszystkich dokumentów z ostatnich 13 lat ich działalności. „Jamie zmienił swoje zdanie o 180 stopni i zażądał kompletnego rozwiązania, ponieważ (…) zrozumiał że ma kłopoty i chciał wycofać się szybko i po cichu” – powiedział Rosengart.

Stanowisko Jamiego objął wyznaczony przez Britney i Rosengarta, John Zabel. Będzie on tymczasowym kuratorem majątku do najbliższej rozprawy, podczas której zapadnie ostateczna decyzja o zakończeniu trwającej już kurateli. Wyznaczona na nią data to 12 listopada.

Ojciec Britney Spears nie będzie już sprawował kurateli nad córką. Jest decyzja sądu

Film dokumentalny Netflixa „Britneys vs Spears” jest już dostępny do obejrzenia

Britney Spears OSTRO o Jamie Lynn Spears i powrocie na scenę: „Nie będę występować, dopóki mój ojciec będzie zajmował się tym, co noszę, mówię, robię lub myślę”

Z OSTATNIEJ CHWILI: Britney Spears się zaręczyła!

Britney Spears kontynuuje walkę o zakończenie kurateli. Podsumowanie ostatniej rozprawy wokalistki

Chłopak Britney Spears zabrał głos. Mężczyzna w ostrych słowach odniósł się do ojca piosenkarki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here