36-letnia Britney Spears niejednokrotnie podkreślała, że społeczność LGBTQ stanowi dla niej źródło inspiracji wspierając przy tym swoich fanów reprezentujących tęczowe środowisko. W ramach podziękowania amerykańska organizacja GLAAD uhonoruje Spears prestiżową nagrodą Vanguard Award, przyznawaną za oddanie w walce o wyeliminowanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.


36-letnia księżniczka popu od lat uważana jest za jedną z największych gejowskich ikon naszych czasów. Już 12 kwietnia, podczas corocznej gali GLAAD Media Awards w Los Angeles, wokalistka otrzyma nagrodę specjalną – tzw. Vanguard Award, będącą wyrazem wdzięczności za wsparcie dla społeczności LGBTQ. Wcześniej wyróżnienie to otrzymali m.in. Jennifer Lopez, Demi Lovato, Cher oraz Janet Jackson.

Jak tłumaczy osoba reprezentująca organizację – Sarah Kate Ellis, zasługi Britney Spears w promowaniu wartości takich jak akceptacja i tolerancja są niezwykle doceniane w środowisku LGBT.

„Niezaprzeczalna ikona Britney Spears uszczęśliwiła świat, ucieleśniając ducha GLAAD Vanguard Award poprzez wypowiadanie się w znaczących kwestiach, dotykających jej fanów – od Dream Act do podpisania ustawy o zwalczaniu przestępczości po strzelaninie w Teksasie. Jest potęgą w świecie muzyki, która użyła swojego światowego statusu do dzielenia się miłością i akceptacją – czymś, czego świat potrzebuje dzisiaj bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej”.

Gwiazda opublikowała na swoich profilach społecznościowych specjalne podziękowania za uhonorowanie jej, jak również po raz kolejny podkreśliła znaczenie społeczności LGBT w jej życiu.

„Czuję się uhonorowana faktem, że otrzymam GLAAD Vanguard Award w tym roku! Społeczność LGBTQ znaczy dla mnie naprawdę dużo i inspiruje mnie każdego dnia. Czuję się dumna jako sojusznik i obiecuję, że będę kontynuować wspieranie równości i akceptacji dla wszystkich!”.