Wczoraj (14.06) w Los Angeles odbyła się kolejna rozprawa w sprawie kurateli Britney Spears. Piosenkarka ponownie zabrała głos.

Wczorajsza rozprawa może okazać się najbardziej przełomową do tej pory, przede wszystkim dlatego, że po emocjonującym apelu z 23 czerwca, Britney otrzymała zgodę na zatrudnienie swojego własnego prawnika.

Poniżej prezentujemy podsuwanie tego co się wydarzyło. Zaznaczamy jednak, że są to tylko fragmenty przemówienia oraz relacji obecnych ma miejscu fanów Britney, a więc kolejność i dokładny sens wypowiedzi może się różnić.

1. Sędzia wyraziła zgodę na zatrudnienie przez Britney własnego prawnika

Prośba Britney Spears o zatrudnienie własnego adwokata do reprezentowania jej w toczącej się walce o zakończenie kurateli została przyjęta przez sędzią Sądu Najwyższego w Los Angeles. Dotychczasowy prawnik Sam Ingham oficjalnie ustąpił, a jego funkcję obejmie teraz były prokurator federalny Mathew Rosengart, który był już obecny na przesłuchaniu.

Sędzia przyjęła również rezygnację firmy prawniczej Bessemer Trust, która miała być współopiekunem majątku Britney.

Więcej – TUTAJ

2. Britney chce oskarżyć swojego ojca o nadużycia w sprawowaniu nad nią kurateli

Zapłakana Britney Spears powiedziała, że chciałaby wnieść formalne oskarżenia przeciwko ojcu Jamiemu, który sprawuje nad nią kuratelę.

Chciałbym oskarżyć mojego ojca o nadużycia” – powiedziała płacząc podczas rozmowy z sądem przez telefon. „Chcę dzisiaj wnieść oskarżenie przeciwko mojemu ojcu. Chcę przeprowadzić śledztwo w sprawie mojego ojca”. Wokalistka przy okazji przypominała również, że jej ojciec miał się dopuścić rękocznyów wobec jednego z jej synów.

3. Britney Spears o kurateli: „Myślałam, że chcą mnie zabić

Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy, dla którego to zrobili, jest to, że próbowali mnie zabić” – powiedziała podczas przesłuchania w sprawie jej kuratel.

„Zabrali mi moje witaminy” – wyjawiła przed sądem. „Przepraszam za mój język, ale to już nie jest nadużycie tylko cholerne okrucieństwo”.

Britney powiedziała również, że ​​czuła się „zagrożona przez moich własnych ludzi„. „Bardzo się bałam, że mój ojciec pojawi się pijany”.

4. Artystka żąda zakończenia trwającej już 13-lat kurateli  

Britney wielokrotnie zaznaczała, że pragnie zakończenia kurateli i zakończeni kontroli wszystkich aspektów jej życia przez jej ojca. „Jestem tutaj (…) chcę pozbyć się mojego ojca i chcę złożyć petycję o zakończenie kurateli”.

Chcę popracować nad swoją pewnością siebie, aby wrócić do świata i chcę, aby mój ojciec odszedł natychmiast„.

5. Britney: „Próbują sprawić, żebym wyglądała na szaloną, a nie jestem”

Podczas trasy koncertowej Circus Tour powiedziano mi, że jeśli po prostu będę grzeczna i będę przestrzegała zasad, to to zakończą” – wspomniała Britney. „Próbują sprawić, żebym wyglądała na szaloną, a nie jestem„.

To, co doprowadzało mnie do szału, to fakt, że moja rodzina nigdy się o mnie nie troszczyła

Zespół medyczny Britney stwierdził, że w jej najlepszym interesie jest, aby Jamie Spears odszedł.

6. Piosenkarka podziękowała fanom za wsparcie 

Britney podziękowała swoim „niesamowicie silnym i utalentowanym” fanom walczącym o jej wolność i angażującym się w akcję #FreeBritney. „To dzięki nim jestem dziś tutaj i to dzięki nim mam odwagę, żeby zeznawać przeciwko mojej rodzinie, która uciszała mnie i moich fanów przez lata” – powiedziała.

Więcej – TUTAJ

7. Nowy prawnik Britney Spears wezwał ojca gwiazdy do rezygnacji ze stanowiska

Nowy prawnik Britney Spears, Mathew Rosengart, po raz pierwszy przemawiając publicznie w jej imieniu, wezwał Jamiego Spears do dobrowolnego ustąpienia ze stanowiska osoby sprawującej kuratelę, mówiąc, że było to „w najlepszym interesie” jego klientki. „Będziemy działać szybko i agresywnie w celu jego usunięcia. Pozostaje pytanie, dlaczego nadal jest zaangażowany? Powinien dobrowolnie ustąpić, ponieważ jest to w najlepszym interesie [Britney]” – dodał.

Były prokurator federalny i weteran rozpraw sądowych pochwalił „odwagę, pasję i człowieczeństwo” Spears za wypowiadanie się w sądzie i nazwał jej przemówienie „jasnym, klarownym, potężnym i przekonującym”.

Moja firma i ja przyjrzymy się od góry do dołu temu, co wydarzyło się w ciągu ostatniej dekady” – zapewnił Rosengart.

8. Britney planuje kolejne wystąpienia w sądzie

Gwiazda powiedziała, że ​​chce ponownie przemawiać, tym razem publicznie, podczas otwartego przesłuchania.

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 29 września.

Przełom w sprawie Britney Spears. Gwiazda może wybrać własnego prawnika!

Britney Spears walczy o koniec kurateli. Przetłumaczyliśmy całe przemówienie artystki

Britney Spears o ruchu Free Britney: „To dzięki nim mam odwagę, żeby zeznawać przeciwko mojej rodzinie”

Britney Spears po raz pierwszy wyjawia całą prawdę o kurateli: „Nie jestem szczęśliwa, nie mogę spać, mam depresję i płaczę każdego dnia”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here