Dzisiaj swoją premierę ma wyczekiwany album Billie Eilish zatytułowany „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. Płyta w Polsce ukazuje się pod naszym patronatem.

Billie Eilish to prawdziwy fenomen ostatnich miesięcy. Od czasu debiutanckiego singla „Ocean Eyes”, Billie powoli, ale skutecznie przebijała się do czołówki światowego popu. Debiutancka EP-ka wokalistki, „don’t smile at me” od 18 miesięcy nie znika z zestawienia Billboard Top 200 i ma już ponad 5 miliardów globalnych streamów. Jednym z singli promujących debiutancki album wokalistki jest „bury a friend”.

Kiedy nagraliśmy „bury a friend, w mojej głowie powstał kompletny pomysł na cały album. Od razu wiedziałam, o czym ma być, jak będzie wyglądała jego strona wizualna i na jakim odbiorze materiału mi zależy. Ten jeden kawałek zainspirował całą płytę. „bury a friend” to opowieść z perspektywy potwora, który mieszka pod moim łóżkiem. Próbuję wczuć się w myśli i uczucia tej kreatury. To ja jestem tym potworem, bo jestem swoim największym wrogiem. Mogę też być potworem pod Twoim łóżkiem.” mówi Billie.

„WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” zostało napisane, wyprodukowane i nagrane w całości przez 17-letnią Billie Eilish i jej brata Finneasa w ich rodzinnym domu w Highland Park w Los Angeles. Nagrania odbyły się w sypialni Finneasa, po drugiej stronie korytarza od pokoju Billie. Rodzeństwo spędziło znaczną część 2018 roku, pisząc piosenki pomiędzy licznymi koncertami. Po powrotach z trasy, duet zamykał się w domu i nagrywał.
Pełną tracklistę znajdziecie poniżej:
1. !!!!!!!
2. bad guy
3. xanny
4. you should see me in a crown
5. all the good girls go to hell
6. wish you were gay
7. when the party’s over
8. 8
9. my strange addiction
10. bury a friend
11. ilomilo
12. listen before i go
13. i love you
14. goodbye

Przypomnijmy, że krążek bije rekordy popularności w Apple Music. Serwis kilka dni temu potwierdził, że aktualnie ponad 800 tysięcy osób dodało album do swojej biblioteki w formie „pre-adds”. Usługa polega na tym, że użytkownik serwisu dodaje niewydany album do swojej biblioteki, aby w momencie wydania mógł od razu cieszyć się całą jego zawartością.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here