Magazyn „Billboard” już po raz 15 przyznał statuetki Women In Music. Laureatki tegorocznych nagród poznaliśmy jeszcze w listopadzie, ale to minionego wieczoru podczas wirtualnej gali zostały one uroczyście uhonorowane. 

Gala Billboard Women in Music to coroczne wydarzenie organizowane przez słynny muzyczny magazyn „Billboard”. Celem wydarzenia jest uhonorowanie „kobiet w przemyśle muzycznym, które wniosły znaczący wkład w biznes i które poprzez swoją pracę i ciągły sukces inspirują pokolenia kobiet do podejmowania coraz większej odpowiedzialności w tej dziedzinie”.

Najważniejsze wyróżnienie, Woman of the Year w tym roku trafiło do Cardi B. Magazyn uhonorował raperkę za jej zaangażowanie polityczne, działania na rzecz ruchu Black Lives Matter, aktywizm podczas wyborów prezydenckich w Stanach, sukcesy w biznesie, a przede wszystkim za tegoroczny mega przebój „WAP”, który podbił Internet i listy przebojów na całym świecie.

Wyjątkową statuetką Icon Award, będącą wyróżnieniem dla artystki, która wniosła historyczny wkład w przemysł muzyczny i sztukę, została nagrodzona Jennifer Lopez. Artystka odebrała wyróżnienie od swojego dobrego kolegi i partnera na planie filmowym produkcji „Marry Me” – Malumy.

Niespodzianką było pojawienie się podczas gali Beyoncé. Wokalistka wręczyła nagrodę swoim podopiecznym Chloe i Halle Bailey w kategorii Rising Star. Oprócz tego siostrzany duet wykonał podczas ceremonii piosenkę „Baby Girl” ze swojego najnowszego krążka „Ungodly Hour”. 

Wśród tegorocznych laureatek znalazły się także Dua Lipa, która oprócz odebrania nagrody otworzyła również cało wydarzenie wykonując „Boys Will Be Boys”, Jessie Reyez oraz legendarna Dolly Parton, której statuetkę wirtualnie wręczyła jej równie znana córka chrzestna Miley Cyrus. 

Lista wszystkich nagrodzonych w tym roku artystek oraz tegoroczne występy poniżej.

Woman of the Year: Cardi B

Rising Star: Chloe x Halle 

Icon Award: Jennifer Lopez 

Powerhouse Award: Dua Lipa 

Hitmaker: Dolly Parton

Impact Award: Jessie Reyez

Executives of the Year: Brianna Agyemang & Jamila Thomas 

Kobieta Roku 2020 – Cardi B na okładce specjalnego wydania magazynu „Billboard”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here