Historyczny wynik Beyoncé. Podczas wczorajszej ceremonii rozdania nagród Grammy gwiazda stała się artystką z największą ilością słynnych statuetek gramofonów. Nie jest to jedyny rekord, który padł podczas minionej gali. 

Queen Bey triumfowała wczoraj 4 razy, w kategoroach: Best R&B Performance („Black Parade”), Best Music Video („Brown Skin Girl”), Best Rap Performance i Best Rap Song (obie za „Savage” u boku Megan Thee Stallion). Łącznie ma ona od teraz na koncie aż 28 nagród Grammy, co daje jej tytuł najczęściej nagradzanej artystki w historii GRAMMY Awards. Do rekordowej ilości nagród ogólnie, wśród wszystkich artystów brakuje jej jeszcze  3 statuetek. Warto także dodać, że Beyoncé z pewnością miała wczoraj podwójny powód do radości. Córka wokalistki i Jay’a Z – Blue Ivy, w wieku zaledwie 9 lat zdobyła swoje pierwsze Grammy. Dziewczynka jest w grupie osób odpowiedzianych za powstanie   nagrodzonej w kategorii Best Music Video piosenki „Brown Skin Girl”.

Wśród innych gwiazd, które również mogą się pochwalić wyjątkowymi osiągnięciami z minionej nocy jest m.in. Taylor Swift, która odebrała statuetkę Album of The Year za krążek „folklore”. Jest to już jej 3 nagroda w tej kategorii. W równie prestiżowym Record of The Year triumfowała Billie Eilish. 19-latka jest pierwszą w historii gwiazdą, która zwyciężyła w tej kategorii 2 lata z rzędu. Historycznymi wynikami poszczycić się mogą też dwie z najgłośniejszych współprac 2020 roku – „Rain On Me” Lady Gagi i Ariany Grande oraz „Savage” Megan Thee Stallion i Beyoncé, które są pierwszymi kobiecymi collabami wyróżnionymi w odpowiednio Best Pop Duo/Group Performance i Best Rap Performance.

Wszystkich zwyciezców GRAMMY Awards 2021 sprawdzić można TUTAJ.

Nagrody Grammy 2021 rozdane. Poznaj wszystkich tegorocznych zwycięzców

Klip Ariany Grande i Lady Gagi w ogniu. Fani BTS zostawiają negatywne reakcje pod utworem artystek

Przypominamy listę artystów, którzy triumfowali w najważniejszych kategoriach na Grammy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here