Jedna z najsłynniejszych par świata została właśnie ogłoszona laureatami nagrody Vanguard Award przyznawanej przez amerykańską organizację GLAAD za oddanie w walce o wyeliminowanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

Już 28 marca, podczas 30 gali GLAAD Media Awards w Los Angeles, Beyoncé i Jay-Z otrzymają nagrodę specjalną – Vanguard Award, będącą wyrazem wdzięczności za wsparcie dla społeczności LGBTQ. Wcześniej wyróżnienie to otrzymali m.in. Jennifer Lopez, Britney Spears, Cher oraz Janet Jackson.

W opublikowanym przez siebie oświadczeniu prezes i dyrektor generalna Gay & Lesbian Alliance Against Defamation Sarah Kate Ellis podkreśliła, że podczas długich lat swojej kariery zarówno Beyoncé, jak i Jay-Z zapewniają niepodważalne wsparcie dla tęczowej społeczności. „Cały świat inspiruje się słowami Beyoncé i Jay-Z, a jeśli chodzi o ruch LGBTQ, postawa artystów i ich wyrazy akceptacji zostały usłyszane głośno i wyraźnie” – powiedziała. „Nie moglibyśmy być bardziej dumni z tego, że możemy towarzyszyć im w przesłaniu miłości podczas największego wydarzenia LGBTQ na świecie i uhonorować ich pracę nad bronieniem sprawiedliwości dla osób LGBTQ, ludzi innych ras i społeczności marginalizowanych na całym świecie”.

Dla Jay-Z nie będzie to pierwsze wyróżnienie od ogranizacji GLAAD. W zeszłym roku raper wraz ze swoją homoseksualną mamą Glorią Carter odebrał nagrodę Special Recognition Award.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here