Nie wspólne wydawnictwo Beyoncé & Jay-Z, nie pierwsza od sześciu lat płyta Christiny Aguilery, a najnowszy album 5 Seconds of Summer to kolejny numer 1 w amerykańskim zestawieniu Billboard 200. Australijska grupa zadebiutuje na samym szczycie notowania za sprawą premiery swojego krążka „Youngblood”.


Według magazynu HDD wydawnictwo zespołu w pierwszym tygodniu od wydania rozeszło się w samych Stanach w nakładzie niemalże 140 tys., z czego aż 114 tys. pochodzi z tzw. sprzedaży tradycyjnej. Tuż za Panami znalazła się głośna premiera sprzed kilku dni, czyli „Everything is Love”, które ukazało się jako wspólne wydawnictwo Beyoncé & Jay-Z’ego. Płyta uzyskała wynik 124 tys., z czego niespełna 70 tys. stanowiło sprzedaż tradycyjną. To pierwszy krążek amerykańskiej wokalistki, który nie dotrze do szczytu Billboard 200.

Na dalszych miejscach uplasowali się XXXTENCTACION („?”, 3 miejsce – 85.6 tys.), Post Malone („Beerbongs & Bentleys”, 4 miejsce – 84.1 tys.) oraz Nas („Nasir” – 5 miejsce, 78.8 tys.). Miejscem poza pierwszą piątką musi natomiast zadowolić się Christina Aguilera. Pierwsze od sześciu lat wydawnictwo gwiazdy, „Liberation”, uzyskało sprzedaż na poziomie 68.4 tys. Ponad 61 tysięcy z tej liczby to wynik za sprzedaż klasyczną. Przypomnijmy, że ostatni album Aguilery – wydany w 2012 roku „Lotus” – pomimo udziału wokalistki w charakterze jurorki w popularnym programie The Voice rozczarował komercyjnie. Album w pierwszym tygodniu w USA nabyło łącznie 73 tys. osób, co zagwarantowało płycie debiut na 7. miejscu Billboard 200. Lepiej poradził sobie za to wydany dwa lata wcześniej krążek „Bionic”, który dotarł do 110 tys. odbiorców w swoim pierwszym tygodniu docierając do 3. miejsca ww. zestawienia.

Christina Aguilera „Liberation”: powrót divy, na którą czekano od lat [recenzja]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here