Kilka dni temu w sieci wybuchła prawdziwa wrzawa za sprawą słów Hayley Kiyoko na temat ostatniego singla Rity Ory, Bebe Rexhy, Charli XCX oraz Cardi B – „Girls”. Do słów Kiyoko, która skrytykowała przekaz warstwy słownej utworu odniosła już Rita Ora, teraz sprawę poruszyła również Bebe Rexha.


Zeszłotygodniowa premiera wspólnego utworu Rity, Charli, Bebe i Cardi wywołała w sieci prawdziwą burzę. Przypomnijmy – kilka tygodni temu Ora wypowiadając się o „Girls” wyznała, że to „hymn kobiet” i piosenka o radości z bycia kobietą. Inaczej utwór został odebrany przez inną młodą piosenkarkę i rzeczniczkę środowiska LBGTQ+ Hayley Kiyoko. Młoda gwiazda odważnie wypowiedziała się o „Girls” wskazując m.in. iż tekst utworu marginalizuje ideę kobiety kochającej drugą kobietę.

To ważne, abyśmy my – artyści – używali naszych platform, aby ruszyć świadomość kulturową do przodu, nie do tyłu. Jest nowa piosenka, która ukazała się dzisiaj, zawierająca szereg dobrze-znanych gwiazd popu, która wywołała u mnie lawinę myśli. Dosłownie ściska mnie w żołądku.” rozpoczęła Hayley. „Żeby była jasność – w pełni wspieram innych artystów, którzy otwarcie wyrażają samych siebie i doceniam męskich i żeńskich artystów, którzy otwierają się bardziej i bardziej na swoją tożsamość seksualną.”

Do całej sprawy odniosła się Bebe Rexha. Wokalistka stanęła w obronie wykonywanej przez siebie piosenki.

Moje życie seksualne jest tylko moją sprawą. Ale śpiewamy piosenkę o całowaniu dziewczyn i to pozostaje prawdziwym odzwierciedleniem tego, kim jestem. To życie, którym żyję i jest dla mnie szczerze.” napisała Rexha.

Pytanie o to, czy piosenka była prawdziwa dla nas samych zostało kompletnie pominięte. Ludzie automatycznie przyszli z negatywnymi emocjami, zamiast powiedzieć: „No cóż, może te dziewczyny całują dziewczyny, może Bebe jest bi.”. Nie macie pojęcia o mojej orientacji seksualnej, więc poczułam brak szacunku. Całowałam dziewczyny, wiesz o co mi chodzi?” dodała Rexha.

I nie robię tego tylko dla zabawy czy coś w tym stylu. Czy musisz być w pełni lesbijką, żeby wypuścić piosenkę o całowaniu dziewczyn? Co jeśli jesteś bi? Czy to nie jest celem wspierania społeczności LGBTQ to, żeby można kochać kogokolwiek chcesz, a wszystko jest płynne i nie-osądzające?” zakończyła Bebe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here