Dokładnie 9 lat temu usłyszeliśmy pierwszą kombinację duetu australijskiej wokalistki i francuskiego DJ i producenta muzycznego. W rozgłośniach radiowych wybrzmiała piosenka, która przez długi czas nie wychodziła z głów wielu z nas – mowa tu oczywiście o „Titanium”. Wielu mogło wtedy pomyśleć, że był to jednorazowy wyczyn, który nie powtórzy swojego sukcesu, jednak Sia i David Guetta postanowili postawić poprzeczkę jeszcze wyżej. Oto kilka największych momentów w muzycznych dokonaniach owej dwójki.

Słabo rozpoznawalna jak na tamte czasy Sia postanowiła wysłać próbkę „Titanium” prosto w ręce Guetty. Ten zaproponował, by przy wykonywaniu utworu towarzyszyła mu Katy Perry jednak finalnie, to Sia podłożyła wokal do piosenki. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ to właśnie „Titanium” stało się trampoliną dla Australijki do wielkiego przemysłu muzycznego i zbudowania swojego potężnego wizerunku. Sam Guetta opisuję utwór, jako czynnik, który zmienił ich życia, podkręcił nieco przemysł popowy, a także określił drogę, jaką on, a także Sia będą chcieli w życiu podążać. Sam utwór ma obecnie na koncie ponad miliard wyświetleń, a liczba mimo upływu czasu stale rośnie.

Niecały rok później na świat wyszło kolejne dziecko niesamowitego duetu – „She Wolf”. Jednak tak jak w przypadku „Titanium” – Sia nie miała być kimś, kto wykona piosenkę, bowiem napisała ją ona dla Cher, która jednak nie podjęła się jej nagrania. W ten oto sposób dzisiaj możemy posłuchać utworu, który na ten moment ma już 550 milionów wyświetleń i jest wykorzystywany przez Guette jako jeden z jego głównych koncertowych przebojów.

„The Whisperer”, to utwór, który nieco odbiegał od imprezowych rytmów wcześniejszych piosenek, a wpuścił jednak w swoje brzmienia kilka nieco wolniejszych, balladowych rytmów. Zaznaczyć tu też trzeba, że to właśnie Sia, namówiła Davida do wypuszczenia piosenki, która po raz pierwszy nie zawierała żadnych dopracowań ze strony syntezatorów, lub elektronicznych wstawek ze strony DJ’a. Znalazła się ona także na wydanym w 2014 roku albumie Guetty „Listen”.

„Bang My Head” początkowo miało się znaleźć na płycie Sii „This is Acting”, jednak finalnie wokalistka postanowiła oddać utwór w ręce Guetty, a ona sama wybrała piosenkę „Cheap Thrills” do promocji albumu, w bardziej tanecznym klimacie. Utwór nie znalazł się także na albumie Francuza tak jak początkowo planowano, ale mimo to zebrał on bardzo duże uznanie wśród fanów obu wykonawców.

Utwór „Helium” skomponowany przez Sie do filmu „Ciemniejsza Strona Greya”, został przejęty przez Guettę i Afrojacka, by dodać kilka „szybszych brzmień” jak to nazwała wokalistka.

Piosenka, która w 2018 znalazła się w zestawieniu 10 najlepszych utworów wykonanych przez muzyczne pary. O samej współpracy Guetta powiedział wtedy, że Sia jest jego największą inspiracją i niespodzianką jeśli chodzi o pracę w przemyśle muzycznym. Nazwał ją przyjaciółką i kimś, kto zawsze był chętny do pomocy przy jego utworach i nie zapomniał o nim nawet mimo sławy, którą zyskała. „Flames” ma obecnie 180 milionów wyświetleń i był to najczęściej streamowany utwór 2018 roku w europejskich rozgłośniach radiowych.

Siódme połączenie Sii i Guetty, które znalazło się na jego albumie „7”. Piosenka początkowo miała być powolną balladą, która swoją siłę oprze na fortepianie. Finalnie jednak do wykonania utworu została zaproszona Sia, a my dzięki temu dostaliśmy kolejny muzyczny banger!

„Let’s Love”, to piosenka, która powstała podczas tegorocznej izolacji w czasie pandemii. W jej czasie Guetta zorganizował zbiórkę, gdzie ludzie podczas jego wirtualnych koncertów w Miami i Nowym Jorku mogli wpłacać pieniądze na rzecz walki z wirusem. Dzięki temu udało mu się zebrać aż 1,5 miliona dolarów. Kiedy zbliżała się ona ku końcowi do głowy wpadł mu także pomysł, by napisać do Sii. Jak sam podaję – wysłał do niej wiadomość, że jak przystało na superbohaterów muszą podjąć się wydania czegoś, co umili ludziom czas siedzenia w domach. Odpisała mu ona w niecałe 24 godziny załączając do wiadomości GOTOWĄ JUŻ PIOSENKĘ!

Zapytany także o możliwe wydanie w przyszłości albumu z Sią odpowiedział „To byłoby nieziemskie! Stworzyliśmy do tej pory wiele niesamowitych utworów, które zostały gorąco przyjęte przez ludzi na całym świecie. Ona jest geniuszem muzycznym. Jestem otwarty na taką współpracę”.

Jak myślicie – czy album Sii i Guetty mógłby podbić świat muzyki? Która z obecnych wydanych przez nich piosenek jest waszą ulubioną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here