Kilka dni temu, świat obiegła informacja, że Ariana Grande domaga się 10 milionów dolarów odszkodowania od marki Forever 21 za wykorzystanie w kampanii łudząco podobnej do niej dziewczyny. Modelka miała na sobie strój inspirowany kostiumem wokalistki z teledysku do „7 Rings”. Sprawę skomentowała uczestniczka show „RuPaul’s Drag Race”

Ariana Grande nie ma ostatnio najlepszego czasu. Na miesiąc przed, gwiazda odwołała koncert w Polsce, a następnie, na skutek ataków paniki, wszystkie spotkania z fanami podczas europejskiej części trasy „The Sweetener World Tour”. Artystka postanowiła również zaskarżyć firmę Forever 21 o skopiowanie jej wyglądu z klipu „7 Rings” i reklamowanie w ten sposób swojej kolekcji. Zdaniem Farrah Moan, znanej z „RuPaul’s Drag Race”, strój, jaki gwiazda miała w swoim teledysku był kopią jednego z jej kostiumów scenicznych. Drag queen o wszystkim poinformowała na swoim Twitterze.

„Ariana powinna dać mi część z tych 10 milionów, ponieważ jej doradcy wysłali moje zdjęcie do projektanta i zapłacili za skopiowanie mojego wyglądu z as4. (Spotkałam w końcu projektanta i mi to powiedział). Wygląda na to, że kraść od artystów queerowych dla zysku jest jak najbardziej w porządku” – napisała.

Fani Ariany z miejsca stanęli w obronie swojej idolki. Część z nich znalazła stare tweety, w których Farrah zachwycała się Arianą. Co więcej, zarzucili jej, że to ona skopiowała strój Ariany z 2014 roku. Mowa o błyszczącym body, które gwiazda zakładała podczas występów. Farrah odniosła się do zarzutów w kolejnych tweetach, zrzucając winę na doradców artystki.

„To ostatnia rzecz, którą mam do powiedzenia. Głównym winnym tutaj jest jej drużyna. Gdyby królowa nie odtworzyła [tego stroju], znaleźliby kogoś, kto by to zrobił. Kiedy twoi ludzie popełniają błąd, to spada na ciebie. (…) Jej prawnicy oskarżają o kradzież wizerunku, podobieństwo, ale sęk w tym, że sami ukradli. Możecie mnie atakować cały dzień, ale to nic nie zmieni. (…) Nie będę nikogo pozywać, po prostu chciałam, by wyszło to na jaw” – wyjaśniła.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą recenzją nowego albumu Lany Del Rey oraz wzięcia udziału w konkursie, gdzie do wygrania jest jeden egzemplarz „NFR!”. Szczegóły konkursu znajdziecie poniżej w recenzji. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here