W tym tygodniu o szczyt prestiżowego notowania Billboard Hot 100 zacięcie walczyły ze sobą utwory „Stuck with U” Ariany Grande oraz Justina Biebera i „GOOBA” kontrowersyjnego rapera 6ix9ine. Finalnie utwór duetu zdobył 1 miejsce w notowaniu. Raper zarzuca Billboardowi oszustwo.

„Jestem bardzo rozczarowany Billboardem. Dostają pieniądze za dawanie numerów jeden, w jakiś sposób manipulują listami, chcę, żeby cały świat to zobaczył” – zaczyna swoje nagranie 6ix9ine, pokazując zestawienia na ekranie swojego telefonu, na którym „Stuck with U” było początkowo na 5 pozycji.

Według rapera w ciągu godziny piosenka zdobyła 60000 unitów znikąd i awansowała aż na pierwsze miejsce. To sprawiło, że jego utwór „GOOBA” znalazł się na trzeciej pozycji, tuż za zeszłotygodniowym liderem – „Say So”. 6ix9ine skarży się na niesprawiedliwość notowania i zarzuca im manipulacje, powołując się na liczby z serwisów streamingowych, które zebrała piosenka „GOOBA”.

Kompozycja Justina Biebera oraz Ariany Grande „Stuck with U” od początku miała charakter dobroczynny. Wszystkie dochody ze sprzedaży utworu będą przeznaczone dla fundacji First Responders Children’s Foundation, natomiast pochodzące z niej pieniądze będą ufundowane na stypendia dla dzieci pracowników pierwszej linii dotkniętych pandemią COVID-19.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here