Dzisiaj swoją oficjalną premierę ma pierwszy album brytyjskiej wokalistki Anne-Marie. Debiut fonograficzny 27-letniej piosenkarki został zatytułowany ‚Speak Your Mind’.


Na premierowym krążku młodej wokalistki znalazło się łącznie 12 premierowych kompozycji, w tym wybrane na single m.in. hitowe ‚Alarm’, ‚Friends’ oraz najnowszy ‚2002’. Na rozszerzonej edycji krążka znajduje się natomiast pięć bonusowych utworów. Jednocześnie na wydawnictwie gościnnie pojawiają się Marshmello, Clean Bandit oraz Sean Paul.

Anne-Marie zapowiadając album zdradziła, że stworzony materiał jest dość intymny i bliski jej sercu m.in. ze względu na fakt, iż jest współautorką większości premierowych kompozycji, a ponadto czuje spoczywający na jej barkach wielki ciężar odpowiedzialności za jego muzyczny poziom.

„Jestem podekscytowana ale też podenerwowana. To taki ważny moment w moim życiu. Zawsze chciałam wydać swój własny album. Każda z tych piosenek jest tak bardzo inna i wydaje mi się, że to właśnie jest to, co chciałam stworzyć i osiągnąć na tym krążku. Nie chciałam, żeby wszystkie te utwory brzmiały tak samo. Nie chciałam mieć po prostu samych szybkich, skocznych, radiowych hitów. To, czego oczekiwałam to mikstura różnych dźwięków.” wyznała wokalistka w wywiadzie udzielonym LUVPOP tuż przed koncertem w warszawskiej Stodole.

Piosenkarka zdradziła też dlaczego album nosi tytuł ‚Speak Your Mind’.

„Mówię, co czuję bardzo często niczego w sobie nie trzymam. Staram się być szczera i otwarta wobec ludzi. I czuję, że taka właśnie jestem na tej płycie.(…) Staram się być jak najbardziej otwartą w moich piosenkach. Chcę pomagać ludziom w uświadamianiu sobie, że nie musisz się martwić o to, że nie możesz czegoś powiedzieć głośno. powiedziała nam Anne-Marie.

Wśród osób, które pracowały przy tworzeniu krążka znalazło się wiele znanych nazwisk, w tym m.in. Steve Mac (‚Shape of you’ Eda Sheerana, ‚What About Us’ P!nk, ‚Your Song’ Rity Ory), MNEK (‚IDGAF’ Duy Lipy, ‚Touch’ Little Mix), The Invisible Men (‚Fancy’ Iggy Azalei, ‚No Broken Hearts’ Bebe Rexhy) oraz Ina Wroldsen, Emily Warren, Marshmello, Sasha Sloan, Ed Sheeran, Julia Michaels, Mark Ralph czy TMS.

LUVPOP.pl objęło swoim patronatem debiutancki album Anne-Marie wydany w Polsce nakładem Warner Music Poland.

Posłuchaj i streamuj album ‚Speak Your Mind’ poniżej.