Wielki świąteczny przebój Mariah Carey powrócił na 1. miejsce rankingu Billboard Hot 100. Piosenka obecnie okupuje również listy Billboard Global.

„All I Want for Christmas Is You” zostało wydane w 1994 roku, na pierwszym świątecznym albumie Mariah, „Merry Christmas”. Piosenka w niedługim czasie urosła do statusu świątecznego klasyka, co zostało jeszcze bardziej spotęgowane dzięki rozwojowi streamingu. Utwór Carey po raz pierwszy trafił do pierwszej dziesiątki Hot 100 (cotygodniowej listy przebojów podsumowującej najpopularniejsze piosenki w USA) w grudniu 2017 roku. Numerem 1. oficjalnie została w grudniu 2019, następnie powtórzyła ten sukces w 2020. W tym roku ponownie jej się to udało – „All I Want for Christmas Is You” w obecnym tygodniu, po raz trzeci już trafia na 1. pozycję i notuje swój szósty tydzień na szczycie Hot 100.

Napisany i wyprodukowany przez Mariah Carey i Waltera Afanasieffa utwór podbija również obie globalne listy Billboardu. Co więcej,  znalazł się on na szczycie zestawienia najlepszych świątecznych piosenek wszech czasów według tego magazynu, a także otrzymał prestiżowy status Diamentowego singla przyznawany przez RIAA (Recording Industry Association of America).

„All I Want for Christmas Is You” zostało osłuchane na platformach streamingowych już łącznie 1,4 miliarda razy. W tylko zeszłym tygodniu w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano 258 000 kopii singla. Tegoroczny sezon świąteczny to na ten moment łącznie 852 500 sprzedanych egzemplarzy w ciągu 5 tygodni. Według raportu Digital Music News, Mariah Carey zarobiła już w tym sezonie ponad 16 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych dzięki ofertom muzycznym i współpracom z markami.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez billboard (@billboard)

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez billboard (@billboard)

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Mariah Carey (@mariahcarey)

Billboard wybrał najlepsze świąteczne piosenki wszech czasów

Mariah Carey tworzy historię. „All I Want for Christmas Is You” ze statusem Diamentowego singla

Mariah Carey z nową piosenką świąteczną „Fall in Love at Christmas” w towarzystwie Khalida i Kirka Franklina

„All I Want for Christmas Is You” Mariah Carey z największą w historii liczbą odsłuchań na Spotify

Nowy świąteczny program Mariah Carey już dostępny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here