Kolejna „jedynka” w kolekcji. Mariah Carey w zeszłym sezonie, dzięki swojemu świątecznemu klasykowi naliczyła kolejny numer 1. w Stanach Zjednoczonych. W tym roku „All I Want for Christmas Is You” podbiło szczyt listy przebojów w Wielkiej Brytanii. 

Świąteczny przebój nareszcie doczekał się pierwszego miejsca w Wielkiej Brytanii, 26 lat po jego wydaniu.

Utwór, który swoją premierę miał w 1994 roku, walczył o szczyt przez ponad dwie dekady. Co prawda już za pierwszym razem mało brakowało – dotarł on do 2 miejsca przegrywając ze „Stay Another Day” od East 17. W 2018 i 2019 roku piosenka ponownie musiała się zadowolić drugim miejscem na podium. Jeszcze żadna inna piosenka w historii brytyjskich list przebojów nie spędziła więcej czasu w pierwszej 40 przed osiągnięciem pierwszego miejsca.

„All I Want for Christmas Is You” to zdecydowanie jedna z najbardziej lubianych piosenek w UK. Tylko w tym tygodniu streamowano ją 10,8 mln razy, więcej niż jakikolwiek inny utwór w jakimkolwiek tygodniu 2020 roku. Łącznie od czasów premiery kawałek sprzedał 1,24 mln. egzemplarzy, co czyni go 84. najlepiej sprzedającą się piosenką w historii.

Mariah tak skomentowała swój najnowszy sukces: „Wesołych Świąt dla Wielkiej Brytanii! W końcu nam się udało! Pomimo tego jak ponury był ten rok utrzymujemy razem świątecznego ducha. Kocham was na zawsze! I życzę dużo radości całemu światu.” Wokalistka opublikowała także na mediach społecznościowych filmik z podziękowaniami dla fanów, w którym prezentuje statuetkę przyznawaną artystom za otrzymanie numeru 1. w Wielkiej Brytanii.

Świąteczny singiel Mariah Carey uwielbiany jest nie tylko na Wsypach. Obecnie piosenka jest numerem 1. m.in. we Włoszech, Austrii, Niemczech, Holandii, Litwie, Norwegii, a w Stanach Zjednoczonych obecnie zajmuje 2 miejsce w rankingu Hot 100. Na liście Billboard Global 200 do pierwszego miejsca brakuje mu tylko jednego oczka. W serwisach streamingowych Spotify i Apple Music „All I Want for Christmas Is You” dominuje w odpowiednio 15 i 16 państwach. Liczby te stale rosną im bliżej Świąt.

Utwór „All I Want for Christmas Is You” jest też częścią nowego muzycznego show „Mariah Carey’s Magical Christmas Special”, które od 4 grudnia dostępne jest do obejrzenia na platformie Apple TV+. Oprócz Mariah gościnnie wzięły w nim udział m.in. Ariana Grande i Jennifer Hudson, które wspólnie z Carey stworzyły nową wersję jej przeboju „Oh Santa!”, którą można znaleźć TUTAJ. Cały soundtrack dostępny jest TUTAJ.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mariah Carey (@mariahcarey)

Soundtrack do „Mariah Carey’s Magical Christmas Special”. Na płycie gościnnie Ariana Grande, Jennifer Hudson i Snoop Dogg [streaming-party]

Mariah Carey, Ariana Grande i Jennifer Hudson razem! Wokalistki wspólnie wykonały utwór „Oh Santa!”

Mariah Carey wypowiedziała się na temat filmu biograficznego. Artystka chce przenieść swoją książkę autobiograficzną na duży ekran

Mariah Carey do Ariany Grande: „Kocham Cię”. Artystki wydały dzisiaj swoją pierwszą wspólną piosenkę

LUVPOP Awards 2020: oddaj głos na Twoich tegorocznych ulubieńców! [NOMINACJE]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here