Chyba nikt nie ma już złudzeń jaki utwór króluje wśród świątecznych piosenek. Hit „All I Want For Christmas Is You” od Mariah Carey zdominował listy przebojów i jest obecnie największą piosenką na całym świecie. 

Świąteczny muzyczny klasyk powraca na szczyt zestawienia Billboard Hot 100, podsumowującego najlepiej sprzedające się piosenki w Stanach Zjednoczonych. „All I Want For Christmas Is You” po raz pierwszy „jedynkę” w tym rankingu zgarnęło rok temu tuż przed Świętami i utrzymało się do końca 2019 roku, następnie powróciło na na najwyższą pozycję dwa tygodnie temu. Łącznie piosenka na szczycie spędziła 5 tygodni, w tym obecny tydzień będący ostatnim w 2020 i pierwszym w 2021 roku – warto to zaznaczyć, ponieważ od teraz Mariah Carey może się pochwalić tytułem pierwszej w historii osoby, której piosenka zajmowała 1. miejsce na Hot 100 w trzech różnych latach (2019, 2020, 2021).

Co więcej „All I Want For Christmas Is You” wyprzedziło „The Chipmunk Song” i jest od teraz piosenką świąteczną, która zajmowała pierwsze miejsce Hot 100 przez najwięcej czasu.

Mariah Carey powiększyła swój rekord tygodni na spędzonych na szczycie Billboard Hot 100. Artystka może się pochwalić imponującą liczbą 84 tygodni, zostawiając jeszcze bardziej w tyle znajdujących się na pozostałych miejscach podium Rihannę (60) i The Beatles (59).

Światowa dominacja „All I Want For Christmas Is You” trwa. Utwór jest obecnie największą piosenką na świecie. Oprócz wspomnianej już listy Hot 100, która odnosi się do Stanów Zjednoczonych, utwór Carey obecnie okupuje również 1 miejsca na listach Billboard Global 200 (3 razy z rzędu) i Billboard Global Excl. U.S, które podsumowują najpopularniejsze utwory z całego świata. Według Billboardu, w minionym tygodniu, „All I Want For Christmas Is You” zostało odtworzone w serwisach streamingowych 130 milionów razy na całym świecie, co daje drugi najlepszy wynik tygodniowych streamów od czau powstania listy Global 200.

A propos streamów, warto tutaj przypomnieć, że świąteczny przebój Mariah Carey pobił niedawno rekord największej dziennej liczby odsłuchać na Spotify, o czym informowaliśmy już TUTAJ. No cóż… tytuł Królowej Świąt Mariah nie dostała za nic.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Mariah Carey (@mariahcarey)

„All I Want for Christmas Is You” Mariah Carey z największą w historii liczbą odsłuchań na Spotify

„All I Want for Christmas Is You” po raz pierwszy numerem 1. w Wielkiej Brytanii

Mariah Carey wypowiedziała się na temat filmu biograficznego. Artystka chce przenieść swoją książkę autobiograficzną na duży ekran

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here