Fani Aaliyah nareszcie doczekali się tego dnia. Dyskografia jednej z najważniejszych przedstawicielek współczesnego R&B będzie w całości dostępna w serwisach streamingowych. 

Przez prawie dwie dekady niemal cała muzyka Aaliyah była niedostępna cyfrowo. To się wkrótce zmieni! Po latach zmagań i walki o prawa do własności po zmarłej artystce, jej dawna wytwórnia Blackground nareszcie zdecydowała się wypuścić pełną dyskografię Aaliyah w serwisach streamingowych.

Muzyka ikony R&B będzie wydawana stopniowo. W miniony piątek do sieci trafił już jej drugi album „One in a Million”. Wydawnictwo swoją pierwotną premierę miało w 1996 roku, „One in a Million” zaprezentowało charakterystyczne dla Aaliyah unikalne brzmienie, które ugruntowało jej pozycję w świecie r&b. Z wyprodukowanej przez Timbaland i Missy Elliott płyty pochodzą m.in. takie przeboje jak „If Your Girl Only Knew”, „4 Page Letter”, „Hot Like Fire” oraz tytułowe „One in a Million”.

Oprócz wypuszczenia całego albumu, wytwórnia Aaliyah udostępniła na YouTube wszystkie sześć oficjalnych teledysków z ery „One in a Million”.

Ponowne wydanie muzyki Aaliyah jest nie lada wydarzeniem. Fani artystki i wielbiciele muzyki r&b od lata domagali się by piosenki tej kultowej artystki trafiły do serwisów streamingowych. Na ten moment dostępne są tylko jej debiutancki album „Age Ain’t Nothing But a Number”, a od teraz także wspomniane już „One in a Million”. Ścieżka dźwiękowa do filmu „Romeo Must Die” zadebiutuje już 3 września. Ostatnia płyta wokalistki zatytułowana „Aaliyah” trafi do streamingu 10 września, a na końcu, dokładnie 8 października dwie kompilacje – „I Care 4 U” i „Ultimate Aaliyah”.

Wypuszczenie muzycznego katalogu Księżniczki r&b pokrywa się z obchodzoną dzisiaj (25.08) 20 rocznicą jej śmierci. Aaliyah zginęła w katastrofie lotniczej podczas powrotu z Bahamów, gdzie kręciła klip do singla „Rock the Boat”.

21 piosenek, które w 2021 roku skończą 21 lat

Normani w towarzystwie Cardi B w singlu „Wild Side”. Piosenka zwiastuje debiutancki album wokalistki

Premiera biografii Aaliyah już w przyszłym roku. Książka będzie nosić tytuł „Baby Girl: Better Known as Aaliyah”

Magazyn Billboard wybrał najlepsze piosenki 2000 roku. Sprawdź listę top 100 utworów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here