To właśnie dziś mija 5 lat od wydania szóstego albumu studyjnego Beyoncé zatytułowanego Lemonade. Album odbił się szerokim echem na rynku muzycznym oraz zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Urban Contemporary Album. Ponad to teledysk do utworu Formation zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Music Video. W dniu 5. rocznicy wydania krążka dzielimy się z wami pięcioma ciekawostkami dotyczącymi tego wydawnictwa.

  1. Britney Spears jest fanką albumu Lemonade! Artystka skomentowała album Beyoncé w wywiadzie dla NME udzielonym tuż przed występem na Apple Music Festival w 2016 roku. W rozmowie z dziennikarzem artystka przyznała, że przez brak czasu trudno jej być na bieżąco z nowościami w świecie muzyki. Mimo bycia zajętą promowaniem krążka „Glory” Britney przesłuchała album koleżanki z branży i wypowiedziała się na jego temat w samych superlatywach.

„Właśnie przesłuchałam Lemonade. Trochę za późno, ale uważam że jest to naprawdę dobry, przepełniony złością, hardcorowy album. Na ogół lubię piosenki, które są odrobinę inne i lubię nastrojowy materiał. Są momenty w których czujesz lekką, zwiewną Beyoncé, lecz przez większą część albumu czuję, że płyta jest czymś w rodzaju terapii. Bardzo to szanuję”

2. Album Lemonade do prawie wszystkich serwisów streamingowych trafił dopiero po 3 latach od rzeczywistej premiery. Wcześniej, by posłuchać albumu, należało być subskrybentem serwisu TIDAL, którego współwłaścicielami są Beyoncé i Jay-Z.

3. Utwór Hold Up został napisany przez ponad 15 osób! Lista twórców to: Thomas Pentz (Diplo), Ezra Koenig, Beyoncé Knowles, Emile Haynie, Josh Tillman, Uzoechi Emenike, MeLo-X, Doc Pomus, Mort Shuman, DeAndre Way, Antonio Randolph, Kelvin McConnell, Karen Orzolek, Brian Chase oraz Nick Zinner.

4. Wydanie Lemonade było powodem, przez który Beyoncé wróciła na Twittera po prawie 3 latach bez żadnej aktywności w tym serwisie społecznościowym

5. Tytuł albumu to bezpośrednie nawiązanie do popularnego, cytrynowego napoju.  W filmie będącym uzupełnieniem albumu, możemy usłyszeć recepturę na lemoniadę od samej babci Bey. Poniżej znajdziecie oryginalny przepis w języku angielskim.

INGREDIENTS:
– One pint of water (or, 2 cups)
– 1/2 pound of sugar (about 2 and a half cups)
– The juice of eight lemons
– The zest of lemon
– Two jugs
– A clean napkin
– Tears of Jay Z (optional)

DIRECTIONS:
1. Take one pint of water, add half pound of sugar
2. Add the juice of eight lemons, the zest of half lemon
3. Pour the water from one jug, then to the other several times
4. Strain through a clean napkin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here